Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa ziyaretleri kapsamında yapımı süren şehir hastanesi bölgesinde ve Balıkayağı Bulvarı’ndaki çalışmaları inceledikten sonra kalıcı deprem konutlarının bağlantı yolları şantiyesinde açıklamalarda bulundu. 

Yılmaz Tunç'tan sokak köpeği açıklaması: İnsanımızın can emniyeti başta gelen görevimiz Yılmaz Tunç'tan sokak köpeği açıklaması: İnsanımızın can emniyeti başta gelen görevimiz

Balıkayağı Bulvarı projesinin yapımını incelediğini belirten Uraloğlu, “Ramazana kadar orada trafiği rahatlatacak imalatları tamamlayalım istiyoruz. Arkasından kalıcı imalatlar da devam etmiş olacak” dedi. 

Uraloğlu, yapımı devam eden bin 700 kişilik şehir hastanesinin bağlantısını sağlayacak olan iki kavşakal ilgili çalışların da başladığını kaydetti. 

Bakan Uraloğlu, kalkınma yolu projesi kapsamında Şanlıurfa-Ovaköy arasına 320 km uzunluğunda yeni bir otoyol inşa edeceklerini belirterek, “Bu proje Şanlıurfa’nın bütün ticaretini, istihdamını, her şeyini etkileyecek, geliştirecektir. Burada sadece bir ulaşım projesi de konuşmuyoruz. Hem otoyol hem demiryolu, birinci derecede demiryolu olmak üzere, enerji nakil hatları ve iletişim hatları da beraberinde olacak. Bununla ilgili Irak tarafının projeleri bitmek üzere. Bizim tarafın projelerinin bir kısmı bitti bir kısmı da devam ediyor” diye konuştu

Editör: Abdullah Toprak