×
×
Yok böyle fırsatçılık! Yer: Akçakale
Akçakale'de Suriyelilerin barındığı çadırkentin kapatılmasını fırsat bilen ev sahipleri kira bedellerini iki katına çıkardı. Suriyeli kiracı avına çıkan ev sahipleri mevcut kiracılarını da adeta kapı dışarı etti.
7 Ekim 2018 Pazar 14:27

Göç İdaresi'nin aldığı karar doğrultusunda 2012 yılında kurulan Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisi'nin kapatılacağı duyuruldu.

22 binden fazla sığınmacının barındığı çadır kentte tahliyeler başlarken, ilçede fırsatçılık "Yok artık" dedirtecek boyuta ulaştı. Ev sahipleri, Suruç Çadır Kenti'ne veya başka illere gitmeyip ilçede kalacak olan Suriyeliler için ev kiralarını birden 2 katına yükseltti.

450 TL kira bedeli 900, 600 TL'lik kira bedelleri de bin 200 hatta bin 500 TL'ye buldu. Mağduriyetten para kazanmak isteyen ev sahipleri bununla da yetinmeyip ucuza oturan kiracılarına kapıyı gösterdi.

Evlerini Suriyelilere kiralama umuduyla kiracıları da adeta kapı dışarı eden ev sahipleri için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor. Öte yandan kamptaki tahliyeler 26 Ekim'de son bulacak ve kamp tamamen kapatılacak.

 

AJANS URFA

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Yukarı