Yeşilay’dan sigarasız bir yaşama davet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeşilay’dan sigarasız bir yaşama davet
Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında bir açıklama yaptı. “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla bir de film hazırlayan Yeşilay Genel Merkezi, herkesi sigarasız bir yaşama davet etti.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününde 'O Nefes Sana Lazım Olacak' Filimi ve Sloganı ile tütün kullananlara sesleniyor.

Bir asırdır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay, tütün ve tütün ürünleri kullanımının bireysel ve toplumsal yıkıcı zararlarına dikkat çekerek, sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir gelecek için herkesi bu mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyor.

Yeşilay’ın yeni kampanyası ve ülkemizde tütün kullanımı ile ilgili konuşan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik; “Yeşilay olarak 100 yıldır olduğu gibi koronavirüs salgını döneminde de bağımlılıklardan uzak ve iyi bir yaşam için bütün şubelerimizle çalıştık. Şimdi normalleşmenin başladığı bu dönemde de tütünden uzak durmanın çok önemli olduğunu yeni kampanyamızla ‘O nefes sana lazım olacak’ diyoruz. TÜİK, Türkiye Sağlık raporuna göre hala 15 yaş üzeri nüfusun yüzde 26,5’i her gün tütün mamulü kullanıyor. Biz Yeşilay olarak bu bireylere sigarayı bırakabileceklerini hatırlatmak istiyoruz ve 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü vesilesiyle herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyoruz” dedi.

YEŞİLAY’DAN UMUDA ODAKLANAN KAMPANYA

Çelik, Yeşilay tütün bağımlılığıyla mücadele kapsamında 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü için “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla bir film genel merkezleri tarafından hazırladığını vurguladı. Filmde umuda ve geleceğe odaklanan kurum, sokaklarda, parklarda sevdikleriyle ve aileleriyle zaman geçiren insanları ekrana taşırken, rahat nefes alabilmek için sigarayı bırakmaları gerektiğini kaydetti.

YEŞİLAY’IN TÜTÜN BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDESİ SÜRÜYOR

Muharrem Çelik “Yeşilay sigara bağımlılığının azaltılması ve küçük yaşlardan itibaren çocuklarda bilinç oluşturarak potansiyel bağımlılıkların önüne geçilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Sağlık Bakanlığı ile birlikte ‘Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma’ kampanyasını başlatan kurumumuz, Yeşil Detektör uygulaması ile dumansız hava sahasına katkı sağlıyor ihlallerin önüne geçilmesi konusunda katkı sunuyoruz. ‘Sigarayı bırakmanın tam zamanı’ kampanyasıyla koronavirüs döneminde sigarayı bırakmak isteyenlere uzaktan destek sağlayan Yeşilay, salgın döneminde Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ne gelen 10 bini aşkın çağrıya yanıt verdik” ifadelerini kullandı.

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hayvanları otlatan Urfalı gence yıldırım çarptı!Önceki Haber

Hayvanları otlatan Urfalı gence yıldırım...

Bakanlıktan 'yasak' ile ilgili flaş genelge! KaldırılıyorSonraki Haber

Bakanlıktan 'yasak' ile ilgili flaş gene...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar