<span style="font-size: small; font-family: Times New Roman;">Yatırımcılara Her Türlü Desteğimiz Olacaktır</span><br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
<span style="font-size: small; font-family: Times New Roman;">Yatırımcılara Her Türlü Desteğimiz Olacaktır</span><br />
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ticaret, Ekonomi ve Tarım Bölümü yetkilileri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası&#8217;na (ŞUTSO) bir ziyaret gerçekleştirdi.
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ticaret, Ekonomi ve Tarım Bölümü Başkanı Michele Villani ve üyelerinden oluşan bir heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’na (ŞUTSO) bir ziyaret gerçekleştirdi. ŞUTSO Başkan Yardımcısı Cem Göncü’yü ziyaret eden AB Türkiye Delegasyonu heyeti, Şanlıurfa Ticari ve ekonomik durumu hakkında bilgi aldı. Heyeti Şanlıurfa’da görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Göncü, Şanlıurfa hakkında bilgi verdi

Heyet’e önce Şanlıurfa organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren ihracatçı firmaların tanıtımının yapıldığı bir slâyt gösterimi yapıldı. Daha sonra ŞİGEM Koordinatörü M. Cemil Öztürk ihracat faaliyetleri hakkında sorulara cevap verdi.  ŞUTSO Başkan yardımcısı Cem Göncü’de Şanlıurfa’nın turizm sektörü ve yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi ile ilgili heyet’e bilgi verdi. Ayrıca, Şanlıurfa’nın coğrafi konumu hakkında harita üzerinde ki konumu ve önemi hakkında bilgiler de veren Göncü, Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olduğunu, ilimizin Ortadoğu’ya yakınlığı ile de stratejik bir konumda olduğunu belirtti. 11 bin 500 yıllık tarihe sahip olan Göbeklite’nin önemine de vurgu yapan Cem Göncü, “İki organize sanayi bölgemiz kurulmuş durumda, bunlar yatırımcıya tahsis edebildiğimiz alanlar. Ayrıca ilimiz hükümet tarafından alınan teşvik kararıyla birinci derece teşvik kapsamında olan bir ildir. Dolaysıyla yabancı ve Şanlıurfalı yatırımcıların birlikte yatırım ile işbirliği yapabileceği bir kent’tir. Otoban yollarımız, limanlara yakınlığımız ve Gaziantep ile İç Anadolu’daki ticaret merkezlerine yakınlığımız önemli bir avantajdır. İlimizdeki işadamlarıyla işbirliği yapacak olan tüm yabancı yatırımcılara, oda olarak, her türlü desteğimiz olacaktır” dedi.

Heyet Başkanı Michelle Villani ise, Şanlıurfa’da ve bölgede yapılan yatırımlar hakkında bilgi almak için Avrupa Birliği ülkelerinden temsilcilerin de bulunduğu heyetle Şanlıurfa’ya geldiklerini belirtti. Şanlıurfa’nın ekonomik potansiyelleri ve yapılan yatırımları yerinde görmek istedikleri için Şanlıurfa geldiklerini belirten Villani, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel yapısı ile tarım ve sanayi potansiyelleri önemli bir şehir olduğunu vurguladı.

Toplantının sonunda karşılıklı hediyeler verildi ve heyet öğlen yemeği için ŞUTSO’dan ayrıldı. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
<strong><span><span style="font-size: small;">AK Parti Grup Başkanvekili Aydın&#8217;dan Urfalılara Mesaj</span></span></strong><br />Önceki Haber

<strong><span><span style="font-size: sm...

CERN'deki Büyük Patlama MakinesiSonraki Haber

CERN'deki Büyük Patlama Makinesi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar