Yardım Filosu'nun İkincisi Van Yolcusu<br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yardım Filosu'nun İkincisi Van Yolcusu<br />
Şanlıurfa'daki sivil toplum kuruluşlarının sendika şubesinden geçen hafta yaptığı toplantının ardından, Şanlıurfa Belediyesi'nin önü ile Balıklı göl&#8217;de kurulan stantlara üyelerimiz aracılığı ile toplanan yardımlarla, vatandaşlarımızın stantlara getirdiği yardımlar Van'a gönderilmeye başlandı.
Toplam 4 tır dolusu gıda, giyecek, battaniye, katalitik soba, çocuk bezi vb. malzemenin ilki Pazar günü Şube Başkanı İbrahim Coşkun'un da katılımıyla gönderildi. Dün akşam 2.tır yine Şube Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla Van-Erciş'e gitmek üzere yola çıktı. Bu hafta içerisinde arka arkaya iki tırın daha gönderilmesi planlanmaktadır. Yine Şanlıurfalı hemşerilerimizin bağışlarıyla toplanan 30 bin TL'lik nakdi yardım da, ilimizin platform üyesi çeşitli yardım dernekleri aracılığı ile gönderilecektir.

Yardım filosunu yolculayan Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yardımlarını esirgemeyerek 4 tırı dolduracak kadar malzeme temin eden hayırsever Urfalılara teşekkür ederek, şunları söyledi: "Van depremi hepimizi derinden sarstı. Depremin meydana geldiği ilk günden şimdiye kadar hepimiz daha fazla ne yapabiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Depremden sağ olarak çıkarılan depremzedelerin başından geçenleri dinlemek/okumak yürekleri dağlıyor. Bugün Türkiye tüm olumsuz açıklamalara rağmen birlik olmayı başarmış, tek yürek halinde Van'a ağlamayı bilmiştir. Şu hususu hatırlatmak istiyorum, kameralar Erciş'ten çekildikten sonra Van halkı, Erciş halkı kendi başına kalacak. Asıl unutulmaması gereken anlarda kardeşlerimizin yanında olmazsak, kardeşlik hukukumuz zedelenecektir. Kış şartlarının en ağır olacağı günlerde, çadırlarda kalacak olan kardeşlerimizi lütfen unutmayalım. Yardım kampanyalarını mümkünse devam ettirelim."

Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen olarak bizler de, yaptıkları yardımlardan dolayı herkesi canı yürekten kutluyor, yardımlarımızın sürekliliğini temenni ediyoruz dedi.

  • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
<span style="font-size: 11pt; color: #dd0000; font-family: Tahoma;"><strong>Şanlıurfaspor'da Bayram Tatili</strong></span>Önceki Haber

<span style="font-size: 11pt; color: #dd...

AFAD Şanlıurfa'ya Geri DöndüSonraki Haber

AFAD Şanlıurfa'ya Geri Döndü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!