Viranşehir Adalet Sarayına Kavuşuyor (Video)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Viranşehir Adalet Sarayına Kavuşuyor (Video)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde inceleme ve açılışlara katıldı. Sabah saatlerinde GAP Havaalanına gelen Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ile birlikte karayolu ile Viranşehir’e hareket etti.
ŞANLIURFA(GAPHA)-Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) açılış törenine katılan Bakan Çelik, bir hafta önce görevine başlayan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'e başarılar diledi.

 OSB’nin açılışında bir konuşma yapan Bakan Çelik, Türkiye’nin her alanda yeniden inşa edildiğini inşa edildiğini belirterek, dünyada üstlendiği role değindi.
 Gelişmiş ekonomilerin ciddi krizlerle karşı karşıya olduğunu söyleyen Bakan Faruk Çelik, “Büyümeden vazgeçtiler toplumsal birliği sağlamakta zorlanıyorlar. Böyle bir durumla karşı karşıyayken Türkiye, 2011'in ilk 3 ayında yüzde 11'in üzerinde, ikinci 3 ayında yüzde 8'in üzerinde büyüyor; bu başka ülkelerde yok. Dünyada şampiyonluğa doğru gidiyoruz. Gerçekten birinci çeyrekte birinci olarak büyüyen devletlerin önünde Türkiye var. Bunun görülmesi, anlaşılması son derece önemlidir. Buna paralel işsizlik de düşüyor. Geçen sene haziran ayında 10,5 olan işsizlik bu haziran ayında 9,2 olarak gerçekleşti. Yani iyileşme topyekûn, enflasyon tek haneli rakamlarda seyrediyor. Bütün bunlar içerideki istikrarla gerçekleşti” dedi.
 Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise, Bir haftadır şehri tanımaya çalıştığını ve bunun için brifingler aldığını belirterek, “Bir yandan bunu yaparken, diğer taraftan da Şanlıurfalılarla kucaklaşmaya çalışıyoruz. Bir haftada Şanlıurfalının bize gösterdiği yoğun ilgiye, teveccühe; minnetlerimiz şükranlarımı sunuyorum. Çok şükür ki Peygamberler Şehrine hizmet etme şerefini bizlere bahşettiler. Bizler tercih edildik. Bunun için de Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımıza da minnet ve şükran duygularımı arz ediyorum” dedi. Şanlıurfalılarla birlikte el ele verip şehri ileriye taşıyacaklarını söyleyen Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa’nın hizmete susadığını; ekonomiyi, eğitim konuştuğunu ve artık kalkınmayı, sanayileşmeyi düşündüğünü belirtti. Herkesin desteğiyle Şanlıurfa’ya güzel hizmetler yapılacağı inancında olduğunu aktaran Vali Güvenç, “Dünya değişiyor, Türkiye değişiyor ve yönetim anlayışları da değişiyor. Buna paralel olarak, bizlerin de devlet anlayışı, hükümet anlayışı ve idare anlayışı, vali anlayışı değişti. Vali devlet için var, Bakan devlet için var. Bizler milletin hizmetkârıyız. O açıdan Türkiye’nin her yerinde arkadaşlarımız çalışıyor. Biz de bu inançla sizlere hizmet edeceğiz. Yolda Sayın Bakanımıza arz ettim; Şanlıurfa dünyanın gündemini yakalamış; tarımı sanayiyi, ihracatı konuşuyor; su problemini, eğitim problemini konuşuyor. Hükümetimizin de desteğiyle bu güzel şehri çok daha iyi yerlere getireceğiz. Şu Viranşehir’de Organize Sanayi Bölgesi açmak; daha görevimin birinci haftasında çok büyük mutluluk ve gurur verdi. İnanıyorum ki Sayın Bakanımızın desteğiyle, insanımızın geleceği daha aydınlık olacak ve çok daha iyi hizmetler alacağız. Viranşehir Organize Sanayi Bölgesi Şanlıurfa ve Viranşehir’e hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
 Konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek ve Seyit Eyüpoğlu Viranşehir OSB’nin açılış kurdelasını kesti. Bakan Çelik ve Vali Güvenç ile beraberindekiler daha sonra, bir bulgur fabrikasının açılışına da katıldı.
 
Viranşehir Adalet Sarayının Temeli Atıldı
 Bakan Çelik ve Vali Güvenç ile beraberindekiler, daha sonra Viranşehir Adalet Sarayı'nın temel atma törenine katıldı.
 Yapılacak adalet sarayının hayırlı olmasını temenni eden Çelik, ''Geciken adalet, adalet değildir. Bundan dolayı hükümetlerin üzerine, bakanların üzerine, yönetimlerin üzerine düşen görevler var, yargı mensuplarının üzerine düşen görevler var. İşte bu temel atma töreninde biz, bize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar 145 adalet sarayını yeniden inşa ettik. 569 bin metrekare olan adalet saraylarının toplam kapalı alanlarına 2 milyon metrekare daha ilave ettik. Bu son derece önemlidir. Adaletin gecikmemesi için fiziki şartların oluşumu açısından önemli adımlardır” dedi. Bakan Çelik’in konuşmasının ardından yolunun üstünde bedensel engelli Murat Ülken isimli çocuğu görünce çocuğun yakınını dinledi. Bu arada Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Viranşehir Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz’a Murat Ülken’e ihtiyacı olan akülü özürlü arabasının alınmasını istedi.Daha sonra Bakan Çelik ve Vali Güvenç ile beraberindekiler Adalet Sarayı’nın temelini attı.
 
Viranşehir Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmete Açıldı
 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Viranşehir Sosyal Güvenlik Merkezi'ni de açan Çelik, SGK hizmetlerini önce Ankara'dan Şanlıurfa'ya, ardından da Viranşehir'e getirdiklerini ifade etti.
 Vatandaşların yorulmaması için bu tür hizmetlere devam edeceklerini anlatan Bakan Çelik, Viranşehir'e bir müjde daha vererek, hazine arazisini tahsis ettikleri alanda, TOKİ'nin en az 500 konut olmak üzere çalışma yapacağını kaydetti.
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilçedeki temasları kapsamında beraberindekilerle Viranşehir Belediyesini de ziyare ederek, Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun'la ilçenin sorunları hakkında görüştü.
 
 
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Siverek'te Ahır YangınıÖnceki Haber

Siverek'te Ahır Yangını

Paydaş ve Çakır Ailesinin Mutlu GünüSonraki Haber

Paydaş ve Çakır Ailesinin Mutlu Günü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar