Vatandaş ikiye bölündü: Urfa'da kurulacak mı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vatandaş ikiye bölündü: Urfa'da kurulacak mı?
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa'ya hayvanat bahçesi kurulacağını açıkladı. Beyazgül'ün açıklaması sonrası vatandaşlar ikiye bölünürken, bazı hayvanseverler hayvanların esir kalacağını, bazıları da bu proje ile vatandaşların Antep'e gitmesine gerek kalmayacağını açıkladı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentte yayın yapan 3 kanalın ortak konuğu oldu.

Edessa TV, Kanal Urfa ve Güneydoğu TV'nin ortak yayını ile gelen soruları yanıtlayan Beyazgül, kentteki çalışmalara dair açıklamalarda bulundu. Devam eden projelerden, başlayacak projelere kadar birçok konuya değinen Beyazgül, kentte sık sık gündeme gelen hayvanat bahçesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Beyazgül, Şanlıurfa'da hayvanat bahçesi kurulması için çalışmalara başladıklarını kaydetti.FİKİR AYRILIKLARI DOĞDU 

Beyazgül'ün açıklaması sonrası başta çocuklar olmak üzere bazı vatandaşlar projeyi sevinçle karşılarken bazı vatandaşlar da fikir ayrılığına düştü. Projeyi farklı noktalardan ele alan Urfalılar, hayvanat bahçesinin birçok hayvana zulüm olacağını aktardı. Sosyal medyada yorumlarını dile getiren kullanıcılar projeye karşı çıkacaklarını belirterek, "Hayvanat bahçeleri esarettir, zulümdür. Hayvanların tabiatlarında yaşaması için uğraşın" dedi. 'ANTEP KADAR OLAMIYORSANIZ DİYORSANIZ...'

Gelen tepkilere karşı çıkan vatandaşlar ise her yıl Şanlıurfa'dan birçok ailenin hayvanat bahçesi için çocuklarını Gaziantep'e götürmesine değindi. Birçok konuda kıyaslamaların yapıldığı komşu ildeki hayvanat bahçesinin Şanlıurfa'da kurulması için taleplerin olduğunu aktaran vatandaşlar, şu yorumlarda bulundu: 

"Ya belediye bir şey yapmaz çalışmıyor olur yapacağı zaman herkes doğa sevgisi hayvan sevgisi ile dolar sonra gelir burada klasik bir Antep kadar olamıyorsunuz edebiyatı yapar ama Antep'e gelince çocuklarını önce hayvanat bahçesine götürür sonra harikalar diyarına umarım başarırlar."

 

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
WhatsApp'ta 'karanlık' dönem başladı! Peki, nasıl yapılır?Önceki Haber

WhatsApp'ta 'karanlık' dönem başladı! Pe...

Başkan Kuş: Talepler tek tek yerine gelmiş olacakSonraki Haber

Başkan Kuş: Talepler tek tek yerine gelm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!