Valilik duyurdu: Destek başvuruları sadece e-Devlet'te!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Valilik duyurdu: Destek başvuruları sadece e-Devlet'te!
Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik durumu bozulan vatandaşlar için başlatılan destek ödemelerinin üçüncü kısmındaki yeni taleplerin sadece e-Devlet sistemi üzerinden alınacağı duyuruldu.

Şanlıurfa Valiliği, destek ödemelerine dair önemli bir duyuru yaptı.

Duyuruda taleplerin sadece e-Devlet üzerinden alınacağı vurgulanarak şu ifadelere yer verildi:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında yapılacak 1.000’er TL nakit desteğinde yeni başvurular, sadece e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. Valiliklere, Kaymakamlıklara veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmak istenen başvurular, kesinlikle kabul edilmeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 1000 TL’lik ilk destek ödemeleri, düzenli sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye yapılmıştı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları desteklemek için oluşturulan Sosyal Destek Programı, 3 kısımdan oluşuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kanalıyla, sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlenmiş 2 milyon 300 bin haneye, ikinci kısım 1.000 TL nakdi yardım ödemeleri de yapılmaya başladı.

İlk destek ödemesinde olduğu gibi, 2’nci kısım destek ödemelerinde de Sosyal Yardımlar Sisteminde kayıtlı olan vatandaşlara, herhangi bir başvuruya gerek olmadan ödemeler yapılıyor. Vatandaşların PTT hesaplarına yatırılan paralar, virüs bulaşma riskinin azaltılması amacıyla, PTT ve Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev yapan kamu çalışanları tarafından evlere götürülerek, elden teslim ediliyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik durumu bozulan vatandaşların, devlet desteklerinden faydalanabilmesi amacıyla başlatılan destek ödemelerinin üçüncü kısmındaki yeni talepler, sadece e-Devlet sistemi üzerinden alınacak.

Üçüncü kısım ödemeleri, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bu başvuru tek olarak değerlendirilecek."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa Valisi’nden sağlıkçılara moral mesajı!Önceki Haber

Şanlıurfa Valisi’nden sağlıkçılara moral...

İmamoğlu'ndan sokağa çıkma yasağı çağrısıSonraki Haber

İmamoğlu'ndan sokağa çıkma yasağı çağrıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!