VALİ YUSUF YAVAŞCAN İÇİN VEDA YEMEĞİ VERİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VALİ YUSUF YAVAŞCAN İÇİN VEDA YEMEĞİ VERİLDİ
İl özel idare personeli, ilimizden cumartesi ayrılacak olan Vali Yusuf Yavaşcan için Cevahir Konukevinde veda yemeği verdi.

Kendi onuruna verilen veda yemeğinde konuşan Vali Yavaşcan; “tam bir ekip ruhu içerisinde hareket ederek koşturduğumuz, acısıyla, tatlısıyla yoğun bir tempo ile çalıştığımız bir dönemi hep beraber yaşadık. İl özel idare hizmetlerinin en hızlı ve verimli bir şekilde vatandaşa ulaştırılması yönünde hep beraber gayret sarf ettik. İlimizde var olan asfalt yol ağının ve içme suyu şebekesinin yarısı beraber çalıştığımız bu döneme nasip oldu. Sağlık, eğitim ve kültür alanların da çok ciddi hamleler yaptık. Halil İbrahim buluşmaları gibi çok üst düzey bir organizasyonu şehrimize kazandırdık. Duble yol çalışmalarında 81 vilayet içerisinde birinci sıradayız. Sadece kendi imkanlarımızla yaptığımız yaklaşık 50 km duble yol çalışmasını bitirdik ve asfaltın yapılması için karayollarına teslim ettik. GAP Havaalanı ve aynı güzergâhta bulunan yaklaşık 40 köyün içme suyunu dönemimizde gerçekleştirdik. Geriye baktığım yaklaşık dört yıl içerisinde popülizm ve savurganlığa düşmeden hakkın rızası için halka hizmet götürmeye gayret ettiğimiz yoğun bir tempo ve mücadeleyi görüyorum. Bir şehir hayal ettik meydanlarıyla, iş merkezleriyle, kongre merkezleriyle… bir kısmına muvaffak olduk bir kısmına da bir takım nedenlerle olamadık. Ancak ben gerçekleşmeyen bu projeleri de kadirşinas Şanlıurfalıların takdirlerine emanet ediyorum,’’ dedi.

Yemek çıkışında Cumhuriyet Parkı yanında yapılaması planlanan sporcu kamp eğitim merkezi ve ön izin ihalesi yapılan Aqua Park projesi ile ilgili Genel Sekreter Vekili Salih Gelgeç’ten bilgi alan Vali Yavaşcan bu projelerin sosyal-kültürel alanda ve sportif anlamda çok büyük bir boşluğu dolduracağını ifade ederek eksikliklerin bir an önce giderilerek sürecin hızlandırılması talimatını verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yalnızlık Dünya’da yok olmak gibi bir şey!Önceki Haber

Yalnızlık Dünya’da yok olmak gibi...

ŞANLIURFA VALİSİ YUSUF YAVAŞCANIN VEDA MESAJISonraki Haber

ŞANLIURFA VALİSİ YUSUF YAVAŞCANIN VEDA M...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!