VALİ OKUTAN : Devlet Organlarının Yüzünü Halka Döndürmesi Gerekiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VALİ OKUTAN : Devlet Organlarının Yüzünü Halka Döndürmesi Gerekiyor
Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'a hoş geldin ziyaretleri sürerken; Vali Okutan Valilik Personeli ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda valilik personeline hitaben bir konuşma yapan Vali Okutan  “Devlet insanı önemser, sever ve insana hizmeti odak noktası haline getirirse; devlet ile halk bir bütünlük oluşturur. Halk ile devlet bütünleştirse, olumlu bir sinerji ortaya çıkar. Bu durumdan hem devlet hem halk istifade eder. Devlet organlarının yüzünü halka döndürmesi gerekiyor.

Toplumumuzda 3 bin 500 yıllık bir devlet tecrübesi ile devlet baba – ana vatan anlayışı oluşmuştur. Dünya’nın hiç bir yerinde hiçbir toplumunda böyle bir anlayış yok. Bu anlayışın gereği olarak; bizler devletin birer temsilcileri olarak görev yetkisi ne olursa olsun herkesi sevip sayacağız. Devlet ve Halk arasındaki köprüyü en iyi şekilde sağlayamaya devam edip çalışmamızı bıkmadan usanmadan severek yapacağız. Halka hizmeti ibadet sayan bir kültürden geliyoruz. Bunun gereğini yapmalıyız” dedi.

Herkesin birliktelik içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Vali Okutan, “Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, mahalli idareler, sivil toplum kuruluşları ve hatta halkı da işin içine dâhil edip, bütün bu müesseselerle koordineli ve ahenkli bir şekilde çalışıp, Şanlıurfa’nın gerçek rolünü ortaya çıkarmalıyız. Burada uyuyan bir maden var bunu uyandırıp kıymetini bilmeliyiz. Kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, sivil toplum kuruluşları ve hatta halkı da işin içine dâhil edip, bütün bu müesseselerle koordineli ve ahenkli bir şekilde çalışmalıyız”  dedi.

            Tanışma toplantısında personellerle yakından ilgilenip tek tek sohbet eden Vali Okutan Valilik bünyesinde çok kaliteli ve kalifiye personelin bulunduğunu belirterek “Yeteneklerin ortaya çıkarılıp topluma faydalı hizmetler yapılması gerekiyor.Tecrübeli ve iyini bilen arkadaşlarla çalışmak her zaman başarıyı getirecektir. Görev verilmesini beklemeden, siz işinizle bütünleşin. Görev verilmez alınır. ” dedi.

Personelden bol bol kitap okumalarını isteyen Vali Okutan, kendilerine kitap hediye edeceğini söyleyerek; “Yeni ufuklar açıp, kendinize katkı yapın. Kendinizi sürekli yenileyin” dedi.

            Valilik toplantı salonunda düzenlenen tanışma toplantısına Vali Okutan’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Yıldıray Malgaç, Ferhat Burakgazi, Salih Gelgeç, Mehmet Özel ve Özel Kalem Müdürü Hüseyin Öteğeçili’nin yanı sıra Valilikte görev yapan daire müdürleri ve personeller katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VALİ OKUTAN'a Eğitime Katkılarından Dolayı Plaket VerildiÖnceki Haber

VALİ OKUTAN'a Eğitime Katkılarından Dola...

Bu ilaçlara dikkatSonraki Haber

Bu ilaçlara dikkat

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!