Vali Güvenç Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Güvenç Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’ya Eylül döneminde atanan 515 öğretmenin katıldığı, 10 gün süren “Uyum Eğitimi”nin kapanış toplantısına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç katılarak öğretmenlerle bir araya geldi.
2011 – 2012 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir zaman kala Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ile mesleğine yeni başlayan öğretmenler katıldı.

 

Öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, “Bugün Urfa da yarın başka yerlerde, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğine çok önemli katkılar sağlayacaksınız. Bu kutsal görevde, bu güzel yolda işin başında sizlere başarılar diliyorum. Meslek hayatınızın aydınlık olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu kursun ardından öğretmenlere Pazartesi yeni görevlerine başlayacaklarını hatırlatan Vali Güvenç, “Zorlu bir eğitim sürecinin ardından atamanız gerçekleşti. Kiminiz köylere, kiminiz ilçelere, kiminiz merkeze atandı. Zorlu, fedakârlık isteyen bir yol olacak sizin için. Körpe yavrular size emanet edilecek. Bugün onlar bir yerlere geliyorsa; ben bir yerlere gelmişsem, müdürünüz bir yerlere gelmişse hepsi öğretmenlerin eseridir.  Dolaysıyla bunun vakarını, gururunu, heyecanını içimizde hissetmeniz gerekir. Başta mesleğimizi sevmemiz lazım. Türkiye gibi bir ülkede hele Urfa gibi bir ilde bunu daha da özümsemek lazım” diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

Vali Güvenç, Türkiye’nin, dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olduğunu belirterek, “20 milyona yakın öğrenim çağında çocuğu olan bir ülkeyiz. Çocuk demek, gelecek demektir, geleceğin teminatı demektir. Şanlıurfa’da 540 bin ilk ve ortaöğretime giden öğrenciyi sizlere teslim ediyoruz. Hali hazırda bunun dışında okul çağına gelip de ulaşamadığımız ve ulaşmamız gereken 120 bin çocuk var. Bu çocukların da eğitime katılmasıyla Şanlıurfa da öğrenci sayımız 660 bin olacak. Bunu özellikle sizden rica ediyorum, bu çocuklar ya sizin gideceğiniz köylerde, yan köylerde ya da yan mahallelerde bulunuyor. Belki de elinden tutsak 20 sene sonra bu ülkeye çok büyük hizmetler edecek; Türk ve Dünya kültürüne, edebiyatına, sanayisine hizmet edebilecek çocuk var. Çeşitli sebeplerden dolayı ulaşamadığımız ancak, elinden tutup karanlık gelecekten insanlık âlemine hizmet edecek bir aydın insan olması için ulaşmanızı istediğimiz 120 bin çocuk var” dedi.

 

Yaptıkları işi ve karşılığında alacakları maaşı öğretmenlerden küçük görmemelerini ve kanaatkâr olmalarını isteyen Vali Celalettin Güvenç, her zaman kendilerinin yanında olacağını söyledi. Vali Güvenç, öğretmenlerin kendisinin telefon numarasını alabileceğini ve toplantıdan sonra da kendilerine kapısının açık olduğunu belirterek, “Aynı kaderi paylaşıyoruz. Müdürünüz, Valiniz hep birlikte kenetleneceğiz. Sorunlarınızı paylaşacağız. Okullarınızın ihtiyaçlarını karşılayacağız. Türkiye’nin en çok imkânına sahip illerinden birisi Şanlıurfa. Devlet buradaki eğitim sorunlarının ağrılığını biliyor. Gerekli kaynakları sağlayacağız. Çalışanla çalışmayanın farkı olacak, fedakârlık gösteren gayretli öğretmenlerimizi ödüllendireceğiz” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ise, öğretmenliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu belirterek, öğretmenlerden yapacakları işi sahiplenmelerini istedi.

 

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yaylık Ayçiçeğin İhalesi Yapıldı<br />Önceki Haber

Yaylık Ayçiçeğin İhalesi Yapıldı<br />

Cinayet Duruşmasına 9 Pompalı Tüfekle GeldilerSonraki Haber

Cinayet Duruşmasına 9 Pompalı Tüfekle Ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar