Vali Erin, şiddete değindi: Müsaade etmeyeceğiz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Erin, şiddete değindi: Müsaade etmeyeceğiz!
Türkiye’nin en büyük öğrenci nüfusuna sahip li Şanlıurfa’da, 20 bin 914 derslikte, 683 bin 868 öğrenci ile yaklaşık 28 bin öğretmen ders başı yaptı.

2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış töreni, Eyyübiye ilçesindeki Hayati Harrani İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ilkokul birinci sınıfa başlayan çocukları üst sınıflarda okuyan öğrencilerin çiçekle karşılayarak, hoşgeldiniz demesiyle başlayan törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine Bismillah diyerek başlıyoruz. 2019-2020 Eğitim öğretim döneminin Şanlıurfamıza, minik yavrularımıza, ülkemize, memleketimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Çocuklarımızın, nesillerimizin, geleceğimizin yetiştirilmesi için emek sarfeden, görevlerinin başında şehit olan öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
 

Şanlıurfa’nın, Türkiye’nin en zengin illerinden biri olduğunu, Türkiye genelinde 18 milyon öğrenciden yaklaşık 700 bininin Şanlıurfa’da olduğunu söyleyen Vali Erin, “700 bin çocuğun iyi yetiştirilmesi, ilim, bilim, fen ve milli manevi değerlerle yoğrulmuş şekilde geleceğe hazırlanması, hem ilimiz hem de ülkemiz açısından hayati bir öneme sahiptir” diye konuştu.

2000’li yıllardan başlamak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Şanlıurfa’nın eğitime en fazla kaynak ayrılan illerin başında geldiğini hatırlatan Vali Erin, “Bizim ideallerimizin, hayallerimizin ve gelecek tasavvurumuzun gerçekleşmesi için her şeyden daha çok iyi yetiştirilmiş, kaliteli ve nitelikli eğitim almış nesillerin yetişmesine bağlıdır. Bunu gerçekleştiremezsek, ekonomiye, ticarete, sanayiye ve diğer alanlara yaptığımız yatırımların bir anlam ifade etmeyeceğini biliyoruz. Güçlü bir millet ve güçlü bir devlet olmak yolundayız. Ama bunun yolu, iyi bir eğitim sisteminin hayata geçirilmesine bağlıdır. Dolaysıyla eğitim alanı, son 18-20 yıldır en fazla yatırım yapılan alan olmuştur. Şanlıurfamızda 2000’li yılların başında toplam 5 bin civarındaki derslik sayımızı, aradan geçen süre içinde 20 binlerin üzerine getirmiş durumdayız. Beş katından daha büyük bir yatırımın, fiziki altyapıya ayrıldığını söyleyebiliriz. Bu yatırımların yapılması, elbette Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ve yakın ilgisiyle gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlarımız ve en son İsmet Yılmaz bakanımız ile şu andaki Milli Eğitim Bakanımıza da Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hepsine şükran ve teşekkürlerimizi iletmek gerekiyor” diye konuştu.
 

Önceki dönem Akçakale’de bir okul müdürü ve öğretmenlerine yönelik şiddet olaylarını hatırlatarak, böyle girişimleri şiddetle kınadığını dile getiren Vali Erin, “Geçmiş yıllarda öğretmenlerimize yönelik gerçekleşen, istenmeyen şiddet olaylarının tekrarına kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi ifade etmek lazım. Öğretmenlerimizin sadece elleri öpülür, öğretmenlerimize sadece saygı ve hürmet gösterilir” dedi.

Öğretmenlere de seslenen Vali Erin, büyük bir sorumluluk üstlendiklerini ifade ederek, çocuk yetiştirmenin çok önemli olduğunu, Şanlıurfa’da bunun çok daha önem arzettiğini söyledi.

ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITILDI 

Öğrencilerin okuduğu şiirler, halkoyunları gösterisi ve mini müzik dinletisinin ardından öğrencilerle birlikte ilk ders zilini çalan ve sınıflara çıkan Vali Erin, öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz verilen ders kitaplarını dağıttı. Sınıfları ziyaret ettikten sonra okulun öğretmenler odasında öğretmenlerle buluşan Vali Erin, öğrencilerin başarısı için en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü hatırlatarak yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

AJANS URFA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'dan acı haber! 3 aile...Önceki Haber

Şanlıurfa'dan acı haber! 3 aile...

Urfalı Tatlıses'ten flaş açıklama: Ölene kadar...Sonraki Haber

Urfalı Tatlıses'ten flaş açıklama: Ölene...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!