Vali, atık toplayan 2 çocuklu kadın için talimat verdi!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali, atık toplayan 2 çocuklu kadın için talimat verdi!
Vali Abdullah Erin, kent gezisi esnasında gördüğü 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan Suriyeli kadının tüm ihtiyacının giderilmesi için talimat verdi.

Vali Abdullah Erin ve İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, dün akşam kentte yaptığı esnaf ziyareti sırasında 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan Suriyeli bir kadını gördü.

Çocukları atık aracına bindiren ve çöplerden kağıt toplayan kadın ile konuşan Vali Erin, ailenin ihtiyaçlarının giderilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne talimat verdi.


Suriyeli kadının sorunlarını Arapça dinleyen Vali Erin, koruma aracını tahsis ederek ailenin evine gitmesini sağladı. Suriyeli kadının atık toplama aracı ise koruma aracına bağlanarak götürüldü.

'AİLENİN TÜM İHTİYACI KARŞILANACAK'
Şanlıurfa'da 400 bine yakın Suriyelinin misafir edildiğini belirten Vali Erin, şöyle konuştu:

"Urfa bu Suriyeli kardeşlerimize Cumhurbaşkanımızın o tavsiyesini emir telakki edip 10 seneye yakın bir süredir ev sahipliği yapıyor. Büyük bir özveri ve fedakarlık örneğidir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir örnek yoktur. 2 milyon nüfuslu şehirde neredeyse nüfusun 4'te 1'i oranında Suriyeli kardeşimizi misafir etmeye devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerde Suriyeli hanım kardeşlerimizin bir kısmının caddelerde ve sokaklarda biraz önce gördüğümüz gibi ufak çocuklarıyla birlikte atık toplayarak geçimini sağlamaya çalıştığını gördük. Özellikle bu konuda çok hassasız. Çocukların yeri sokaklar değildir. Özellikle o kadar küçük çocuklar sokaklarda değil evlerinde büyümelidir. Suriyeli de olsa o kardeşlerimize ve çocuklara sahip çıkmak durumundayız. Gerekli talimatları verdim. Hiçbir şekilde hanım kardeşlerimizin o çocuklarla birlikte öyle çalışmasını istemiyoruz. Evlerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek gücümüz kudretimiz var. Zaten Urfalılar bunu yapar. O ailemizi de takip edeceğiz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze gerekli talimatı verdik. O aileyi düzenli olarak takip edecekler."

Haber detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Harran'da görevli doktor: Sağlık ordusunu korumalıyızÖnceki Haber

Harran'da görevli doktor: Sağlık ordusun...

İkinci el araç satışında yeni dönem!Sonraki Haber

İkinci el araç satışında yeni dönem!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar