×
×
Eğitim
Urfa'ya yine hüsran! Geriledikçe geriliyor
Türkiye genelinde açıklanan LGS sonuçları sonrası belirlenen 'il başarı sıralaması' Şanlıurfalı vatandaşları hüsrana uğrattı. Eğitimdeki başarı sıralamasıyla Şanlıurfa son 4'de yer alırken, vatandaşlar kentin her geçen yıl gerilemesine tepki gösterdi.
25 Haziran 2019 Salı 09:36

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS sınav sonuçları, dün açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden LGS sınav sonuçları son dakika haberi ile duyurulurken, sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan 565 öğrencinin olduğu açıklandı.

Şu ana kadar açıklanan okullardan bu öğrencilerin ikisinin Şanlıurfa'dan olduğu kaydedildi. Şanlıurfalı iki kız öğrenci birçok rakibini geride bırakırken, bir öğrencinin özel bir kolejde diğerinin ise Siverek Ortaokulu'nda eğitim gördüğü aktarıldı.

Şanlıurfalı vatandaşlar, 66 ilin birinci çıkardığı kentlerden birinin de Şanlıurfa olmasından gurur duyarken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 'LGS İl Bazında Başarı Sıralaması' hüsrana uğrattı.


TUNCELİ YİNE BİRİNCİ

81 ilin sıralamasının yer aldığı listede, birinciliği geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Tunceli elden bırakmadı. Tunceli'yi ise derecede Giresun, Rize, Trabzon takip etti.
 

(2018 SIRALAMASI)

ŞANLIURFA, SONLARDA YER ALDI 

Gözler listede Şanlıurfa'yı ararken, kentin başarı sıralamasının her geçen yıl gerilemesi şok etti. 81 il arasından 78'inci sırada yer alan Urfa, geçtiğimiz yıla göre 1  sıra daha geriledi.

Kentin birçok sorunun yanı sıra eğitimde de geriledikçe gerilemesi, vatandaşları kara kara düşündürmeye başlattı.  
 

(GÜNCEL SIRALAMA)

TEPKİLER SOSYAL MEDYADAN GELDİ 

Eğitim konusunda son 4'e giren Şanlıurfa'da artık bir şeylerin değişmesini isteyen vatandaşlar, sosyal medyadan tepki göstererek yetkilileri göreve davet etti.

Özlem DİKMEN-BİHA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı