Urfaspor'da gündem yine borç! 4 milyon TL destek verilecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfaspor'da gündem yine borç! 4 milyon TL destek verilecek
Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu yaptığı açıklama ile Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 milyon TL destek sözü aldıklarını kaydetti.

Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu, GAP Vadisinde düzenlenen toplantıda borçlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Kulübün güncel borcuna yönelik yapılan açıklamada Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 milyon 500 bin TL destek sözü alındığı açıklandı. 2 milyon 350 bin TL'nin daha bulunması halinde ise toplam borç olan 6 milyon 350 bin TL’nin sıfırlanması ile profesyonel ligde devam edileceği belirtildi.

İşte, kulüp tarafından yapılan açıklama:

"Şanlıurfaspor yönetim kurulumuzun yapmış olduğu çalışmalar aşağıdaki şekilde maddeler halinde sıralanmıştır.

1- 4 Yabancı futbolcu ve 1 kulüp  (Vjekoslav Tomıc, Andreı Marc, Amin Askar, Rick Van Haren ve Dinamo Bükreş Kulübü)  kulüpten toplam alacağı 1 milyon 360 bin Euro (10 milyon 676 bin TL)’den yapılan anlaşmalar ve çalışmalar sonucunda 430 bin Euro’ya (3 milyon 375 bin TL) ye anlaşmaya varılmıştır.

a-) 4 Futbolu’nun ve Dinamo Bükreş kulübünün ibranameleri süreli bir tarihe kadar hazır durumdadır.

2- 36 Yerli futbolcunun Şanlıurfaspor kulübünden toplam alacağı 9 milyon 500 bin TL’dir. Yönetim kurulumuzun yapmış olduğu çalışmalar ile bu tutar 2 milyon 500 bin TL’ye düşürülüp anlaşılmıştır.

a-) Bu futbolcularımızın ödemeler başladığı gün itibari ile hepsi kulübe ibranamelerini menajer ve avukatları vasıtasıyla 1 gün içerisinde göndereceklerdir.

3- Teknik adamlara olan toplam 4 teknik adama kulübün toplam borcu 1 milyon 208 bin TL’dir. Yönetimimizin yapmış olduğu çalışmalar ile bu rakam 300 bin TL’ye indirilmiştir.

a-) Teknik adamlarında ibranameleri hazır olup, kulübümüzden haber beklememektedirler.

4- Şanlıurfaspor kulübünün diğer kulüplere olan icralık borçları 363 bin 432 TL’dir. Yönetimimizin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda bu tutar 181 bin TL’ye düşürülmüştür.

5- Kulübümüzün kurtarılması, puan silinmelerin önüne geçilmesi ve transfere engel borçların (Transfer tahtasının açılması) için yönetim kurulumuzun yaptığı çalışmalar sonucunda toplam borcumuz 21 milyon 747 bin TL’den 6 milyon 356 bin TL’ye düşürülmüştür.

6- Yönetim kurulumuzun Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde reklam sponsorluk karşılığı,

a-) Şanlıurfa Valiliği 1 milyon TL (kalan 500 Bin TL ise sezon başladıktan sonra verilecektir)

b-) Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 3 milyon TL

TOPLAM: 4 milyon 500 bin TL karşılığı yardım sözü alınmıştır.

7- Yukarıda yazılan Valilik ve Belediyelerin vaat ettiği tutarlar her iki kurumun görevlendireceği kişiler tarafından Şanlıurfaspor kulübüne aktarılmadan kulübümüz adına direk olarak alacaklı hesaplara gönderilecektir."

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'da feci kaza: Teğmen yaşamını yitirdiÖnceki Haber

Urfa'da feci kaza: Teğmen yaşamını yitir...

Beyazgül’den Şanlıurfaspor’a maddi destek!Sonraki Haber

Beyazgül’den Şanlıurfaspor’a maddi deste...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar