Urfalılar yasağın bitmesini bekliyormuş!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalılar yasağın bitmesini bekliyormuş!
Koronavirüsün yayılma hızını düşürmek için hafta sonu Urfa'nın da dahil olduğu illerde ilan edilen sokağa çıkma yasağının sona ermesi ile kentte manzara yine aynı oldu. Urfa'da hemen hemen her gün dert yanılan PTT kuyrukları, bugün de değişmedi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tehlikesi, tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor.vatandaşlara da sık sık 'evde kalın' çağrısı yapılıyor. Uyarıları dikkate alan vatandaşlar gerekmedikçe evden çıkmamaya çalışırken, risk grubunda olan 65 yaş ve üzeri ile koronavirüs taşıyıcıları olarak nitelendirilen 20 yaş altındakilere de sokağa çıkma yasağı getirildi.

URFA'DA SIKI TEDBİRLER ALINDI

Getirilen yasak ve alınan tedbirlere rağmen hafta sonu birçok vatandaşın dışarı çıkmasına karşı ise Şanlıurfa'nın da yer aldığı 30 büyükşehir ile Zonguldak'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak süresince kentte sıkı tedbirler alınırken, emniyet ekipleri kentte adeta kuş uçurtmadı.


PTT MANZARASI YİNE DEĞİŞMEDİ

Yasağın bugün sona ermesiyle de kentteki manzara yine aynı oldu. Koronavirüs vaka sayılarının artmaya başlamasıyla hemen hemen her gün dert yanılan PTT kuyruğu, bugün de değişmedi. Çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için bugün yine birçok Urfalı, PTT önündeki kuyruklarda saatlerce başladı.

VATANDAŞ TEDİRGİN

Alınan onca tedbire ve getirilen yasaklara rağmen vatandaşların hala tedbirsiz davranması, görenleri endişelendiriyor.

KISA BİR SÜRELİĞİNE KAPATILMIŞTI

Öte yandan, PTT geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile koronavirüs salgınına karşı risk teşkil eden ve yoğunluğun fazla olduğu şubeleri kapatma kararı almıştı. Kısa bir süre kentteki PTT Şubeleri kapatılırken, geçtiğimiz günlerde yeniden açılmıştı.

PTT sorunu için kalıcı çözüm bekleyen vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ediyor.

 

Haber detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Flaş... Sokağa çıkma yasağı yeniden uygulanacak mı?Önceki Haber

Flaş... Sokağa çıkma yasağı yeniden uygu...

Bu kez Urfalıları 'yalan ses kaydı' yaktı!Sonraki Haber

Bu kez Urfalıları 'yalan ses kaydı' yakt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar