Urfalılar dikkat! Yeni kararlar açıklandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalılar dikkat! Yeni kararlar açıklandı
Şanlıurfa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu koronaviürs tedbirleri kapsamında alınan 2 yeni kararı duyurdu. Karar ile işyerlerinin kapanış saati güncellenirken; kuaför, berber ve güzellik salonu çalışanlarına test yapılacağı duyuruldu.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Aralık 2019 tarihinde başlayan COVID-19 vakalarının ülkemizde de görülmesi ve can almaya devam etmesi üzerine çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor.

Şanlıurfada da salgınla mücadele için önemli kararlara imza atan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu bugün yine olağanüstü toplandı. Toplantının ardından Kurul, 2020 Yılı 56 Nolu Kararını açıkladı. Kararda işletme kapanış saatleri ile faaliyetlerine müsade edilen işletmelerde koronavirüs testi yapılacağını belirtti.

İşte kararların detayları:

"1. Unlu mamuller, ekmek ve pide fırınları, tatlıcılar, lokanta, ocakbaşı ve restoranlar ile açılış ve kapanış saatleri genelge ve yasal mevzuat ile belirlenen işyerleri (eczane, market, bakkal, büfe, manav hal içerisinde bulunan sebze-meyve satışı yapılan dükkanlar vb) haricindeki satış yapılan işyerlerinin Şanlıurfa il genelindeki kapanış saatinin 24:00 olarak belirlenmesine,
2. 07.05.2020 tarih ve 45 nolu Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile faaliyetlerine müsaade edilen berberlere, güzellik merkezi ve kuaförlere, İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı ile belirlenecek planlama çerçevesinde COVİD 19 testi yapılmasına, test yaptırmayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi çerçevesinde yasal işlem yapılmasına,

Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. "

Haber detay altı
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Satılık Alan adları, Satılık DomainlerÖnceki Haber

Satılık Alan adları, Satılık Domainler

Şanlıurfa’da bir fırıncıda koronavirüs çıktı!Sonraki Haber

Şanlıurfa’da bir fırıncıda koronavirüs ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar