Urfalılar dikkat: Sağlık Bakanından flaş 'koronavirüs' uyarısı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalılar dikkat: Sağlık Bakanından flaş 'koronavirüs' uyarısı!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul ve İzmir'de vaka sayısının düşmeye başladığını ve Orta Anadolu, Doğu, Güneydoğu bölgelerinde kısmi bir artış yaşandığını kaydetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yeni tip koronavirüs salgınının Türkiye'deki seyrine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsün seyri ile ilgili konuşan Bakan Koca, İstanbul ve İzmir'de vaka sayısının düştüğünü kaydetti. Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu'da da vaka sayılarında artış yaşandığını belirten Bakan Koca, şöyle konuştu:

"Genel olarak söylemem gerekirse; özellikle vaka sayısının yüzde 60 oranında olduğu İstanbul'u biliyoruz. İstanbul, İzmir gibi illerimizde vaka sayılarının azaldığını, hastane yükünün azaldığını rahat söyleyebiliriz. Her geçen gün özellikle 1 Haziran sonrası dahil olmak üzere Orta Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da giderek kısmi artışın olduğunu söyleyebiliriz. Hareketlililiğin getirdiği, maske kullanmamak noktasını gösteren bir durum. Kültürel, sosyal, nişan gibi benzer etkinlikler sonrası artışın daha fazla olduğunu görüyoruz. Buralarda filyasyon çalışmalarımızı yoğunlaştırmış durumdayız. Vatandaşımız daha hassas davranmasını, tedbirler konusunda katı davranmak zorunda olduğumuzu söylemek istiyorum. 

Ankara'da bugün itibariyle düşüşe geçmiş oldu. Konyamız da aynı şekilde bir fabrika ve iki yerleşim yerinde yapılan tarama sonrası bir yükselişin olduğunu gördük, bugün itibariyle Konya'da düşüşün olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle toplu alanlarda, sosyal, kültürel durumlarda mutlaka mesafe kuralına, herkesin maskeli olmasını, el hijyenini mutlak surette dikkat etmemizin altını çizerek vatandaşımıza hatırlatmak istiyorum.

Tedbirli olmazsak daha üzücü sonuçlar karşımıza çıkabilir. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini belirtiyoruz. Kimsenin bu noktada farklı davranmaya hakkının olmadığını söylemek istiyorum. Toplum olarak birbirimizi, yumuşak, olması gereken bir dille uyarmamız gerektiğini de belirtiyorum."

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa'nın kritik sorununa çözüm: 2022'de açılacak!Önceki Haber

Urfa'nın kritik sorununa çözüm: 2022'de...

Urfa'da 5 vatandaş hayatını kaybetti!Sonraki Haber

Urfa'da 5 vatandaş hayatını kaybetti!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar