×
×
Gündem
Urfalı büyükelçi, Türk misafirleri ağırladı
Şanlıurfalı Büyükelçi, Huawei Technologies'in Türk üniversite öğrencileri ve Kamu Güvenliği Üniversitesi'nde, Çince dil eğitimi alan Türk Hâkim ve Savcıları Pekin Büyükelçilik konutunda kabul etti.
27 Haziran 2019 Perşembe 16:27

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Abdulkadir Emin Önen, Pekin'de Çince dil eğitimi alan 8 Hâkim ve Savcıyı Büyükelçilik konutunda kabul ederek yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Önen, Huawei Technologies'in Geleceğin Tohumları projesi kapsamında Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden seçilmiş 10 öğrenciden oluşan grubu büyükelçilikte kabul ederek gençlerle sohbet etti.
 

ÇİNCE DİL EĞİTİMİNİ TAMAMLADILAR

Önen, “Bilindiği gibi; Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, Çin temasları kapsamında başkent Pekin'de Çinli mevkidaşı Fu ile bir araya gelmişti. Görüşmenin ardından Bakanlar Gül ve Fu, iki ülke adalet bakanlıkları arasında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik mutabakat zaptı imzalamışlardı. Heyetler, hukuki alanda bilgi ve tecrübe paylaşımı, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve sınır aşan suçlarla ve terörizmle mücadele konusunda işbirliği yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunmuşlardı” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı