Urfa'dan Fransa Cumhurbaşkanına tepki: Macron İslam’dan korkuyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa'dan Fransa Cumhurbaşkanına tepki: Macron İslam’dan korkuyor!
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun," emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda. Macron, insandan korkuyor" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına Şanlıurfa'dan tepki geldi.

Macron'un İslam karşıtlığını tırmandırmakta ve kirli siyasi emelleri için ateşle oynamakta olduğunu kaydeden Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Fransa Cumhurbaşkanını protesto ettiklerini kaydetti.

Coşkun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını tel’in etmek için burada toplandık.

Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir.

KÜSTAHLIKTIR

Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron’un, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır.

Bu bir akıl yitimidir.

Evet… Emanuel Macron, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin milletvekili tarafından dahi “bu ülke aklını mı yitirdi” şeklinde eleştirilmiştir.

MACRON’U KORKU ÇEMBERİ SIMSIKI SARMIŞ

Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda…

Macron, insandan korkuyor.

Macron, adaletten korkuyor.

Hülasa, Macron, İslam’dan korkuyor.

Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da slogandır.

Batı iki değerden korkmaktadır aziz dostlar; adil dünyadan ve özgür insandan.

İslam da tam da bunu vaat etmektedir. Aslında yaşanan bir yok oluş cinnetidir.

Ve görünen o ki, Macron, mazlumların kanı ile semirmiş emperyalist coğrafyanın, en zayıf ülkesinin lideri olması bakımından beyhude terör çığlıkları atmaktadır. Zira virüs Fransa’yı esir almıştır.  Yıkılan ve yok olan sömürü ve onu vareden düzendir.

İcra ve inşa edecek olansa inanan özgür insanın iradesi ve adil dünya düzeni mücadelesidir. Ve beklenen şudur ki, sefer insana mahsus, zafer imana dairdir.

Uyanan bu dünyayı selamlarken, gönlümüzce rahmet peygamberine salavat getiriyor ve bütün benliğimizle, bütün güzel sözlerin insicamıyla sesleniyoruz:

Ya Muhammed seni seviyoruz."

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa aşağı sanayide yangın!Önceki Haber

Şanlıurfa aşağı sanayide yangın!

Şanlıurfa’da ‘Nar Koşusu’ yapılacak!Sonraki Haber

Şanlıurfa’da ‘Nar Koşusu’ yapılacak!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar