Urfa'daki İşsizlere Müjdeli Haber<br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa'daki İşsizlere Müjdeli Haber<br />
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye&#8217;de 23 ilde istihdam edilecek olan 50 bin kişilik kontenjanın 10 bini Şanlıurfa&#8217;ya ayrıldı.
ŞANLIURFA(GAPHA)-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Şanlıurfa Miletvekili Faruk Çelik ve Şanlıurfa İşkur Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu Türkiye’de 23 ilde istihdam edilecek olan 50 bin kişilik kontenjanın 10 binini  Şanlıurfa’ya ayırdı. Şanlıurfa’ya ayrılan bu kontenjan kapsamında istihdam edilecek olan kişiler daha çok Park ve Bahçelerde, tarihi alanların restorasyonunda çalıştırılacak. İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde istihdam edilecek olan şahıslar 6 ay boyunca çalışabilecek. Şanlıurfa İŞKUR Müdürü Necdet Karasevda yaptığı basın açıklamasında daha önce de bu proje kapsamında 2 bin kişiyi istihdam ettiklerini ve böylece 50 bin kişilik kontenjanın 12 bininin Şanlıurfa’ya ayrıldığını söyledi.  Bu durumun Şanlıurfa açısından inanılmaz bir başarı olduğunu kaydeden Karasevda, “ Bu şehrin tarihi olarak var olan enerjisinin ilk defa sinerjiye dönüştürüldüğünü görüyorum.  Sayın bakanımızın koordinatörlüğünde milletvekillerimizin bürokratlarımızın ve medyamızın yoğun çalışması ile bu 10 bin kişiyi urfa’da istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  İş Kur’un Toplum Yararına Çalışma Programı projesi var. Bu projede kısa süreli istihdam gerçekleştiriyoruz.  İşsizler 6 ay boyunca hizmet edecekler. Bu hizmetin neticesinde ağaçlar ortaya çıkacak tarihi ve turistik yerlerde onarımlara katılacaklar, park ve bahçelerde hizmet verecekler. Yapılan bu işlerin sonunda topluma faydalı işler ortaya çıkacak bu 10 kişilik proje ile Urfa’da 1 milyon ağaç hedefliyoruz. Urfa çok kurak bir yer ağaçsız bir yer. Sayın bakanımızın özellikle talebi bu yönde oldu.  Dolayısıyla bu 10 bin kişinin 5 binini bu anlamda istihdam edeceğiz belki birkaç binini tarih ve restorasyon işlerinde diğer vatandaşlarımızı da okullarımızda hizmetli olarak istihdam etmek istiyoruz. Urfa’nın eğitimde geliştirmiş olduğu atak biraz da bu anlamda destekleniyor. Bu 10 bin kişilik faaliyetin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.  

KURA ÇEKİMİ İLE YERLEŞECEKLER

İşkur’a işsiz kaydı bulunan 18 yaşını doldurmuş kişilerin başvuracağı bu proje kapsamında kura çekilecek ve işe alımlar çekilecek olan kura sonucu belirlenecek.  Karasevda; “ Bu çalışmalarımızın ilçelerde de çok orantılı olduğunu özellikle de terör bölgesinde devletimizin insanlara daha fazla gitmesinin bir gereği olarak çok daha yoğun olarak  çalışacağız. Örneğin Viranşehir, Ceylanpınar ve Suruç’ta bu gibi ilçelerimizde hiçbir ayrım yapmadan oradaki belediyelere de bu işi istifade ettireceğiz.  Bu çalışmaların Urfa’da artarak devam edeceğini düşünüyorum.” diye konuştu.  


 
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Viranşehir'de Bir Klima Yangına Sebep OlduÖnceki Haber

Viranşehir'de Bir Klima Yangına Sebep Ol...

Siverek Temiz Suya KavuşuyorSonraki Haber

Siverek Temiz Suya Kavuşuyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar