Urfa'da yıllardır beklenen Hayvanat Bahçesi Projesi hayata geçiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa'da yıllardır beklenen Hayvanat Bahçesi Projesi hayata geçiyor
Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfalıların heyecanla beklediği Hayvanat Bahçesinin Projesini hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatlarıyla başlatılan Hayvanat Bahçesi Projesi, Halil-ur Rahman Kent Ormanında 100 dönümlük alan üzerine kurulacak.

İçerisinde sosyal donatının olacağı hayvanat bahçesi, doğasına uygun bir şekilde, şehrimizde bulunan önemli hayvanlar başta olmak üzere yırtıcılar, kara hayvanları, sürüngenler, böcek evi, kuş evi, kelebekler evi, su hayvanları vb. hayvanlar Şanlıurfalıların ilgi ve meraklarına sunulacak.

Çocukların heyecanla gezerek ve yaşayarak görecekleri Hayvanat Bahçesi yapım çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulunan Beyazgül, projenin detayları hakkında teknik personel ve üst yönetimle istişarede bulundu.  Ayrıca Şanlıurfa’nın en büyük ihtiyaçlarından biri olan Kır Bahçesi projesinin müjdesini de veren Beyazgül “Vatandaşların beklentilerini birer birer karşılıyoruz. Hayvanat bahçesi çalışmaları için proje startını verdik, inşallah kısa süre içerisinde tamamlanacak” dedi.Açıklamasında Beyazgül, “Halil-ür Rahman Kent ormanımız daha önceden ağaçlandırılmış ama bu ormanımız içerisinde halkımızın bir beklentisi var oda; hayvanat bahçesi. Hayvanat bahçesi çalışmaları için proje startını verdik. İnşallah yakın bir zamanda tamamlanacak. Öte yandan burada ikinci bir çalışmamız da var. O da kır bahçesi şeklinde düğünlerimizin, etkinliklerimizin yapılacağı bir alan yapmak. Burası Şanlıurfa’ya çok hâkim bir alan ve bu alanı çok iyi şekilde değerlendireceğiz. Gün batışının izlendiği çok güzel bir mekân ve Urfa’yı seyrettiğimiz bir alan olacak. Düğünlerimizi de burada yapabileceğiz Urfa’mız için her iki projede hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Valilik açıkladı: Şanlıurfa'da 30 gün boyunca yasaklandıÖnceki Haber

Valilik açıkladı: Şanlıurfa'da 30 gün bo...

Urfa'da 28 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildiSonraki Haber

Urfa'da 28 bin 40 paket kaçak sigara ele...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar