Urfa’da uzaktan eğitime 10 gönüllü öğretmenden destek!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa’da uzaktan eğitime 10 gönüllü öğretmenden destek!
Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinde Selçuklu İlkokulunda uzaktan eğitime katılamayıp ders saatlerini kaçıran, izleyemeyen öğrencilere öğretmenleri destek verdi. Okul müdürü ve 10 gönüllü öğretmenin açtığı YouTube kanallı ile öğrenciler istedikleri saatte derslerini izleyebiliyor.

Eyyübiye İlçesinde, eğitime gönül vermiş ve sorunlara çözüm üretmeye çalışan Selçuklu İlkokulu Müdürü Fatih Dinç ve okulun öğretmenleri pandemi sürecinde yaptıkları fedakarlıklarla öğrenci ve velilerin gönlünde yer edinmeye devam ediyor.

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesiyle birçok öğrencisinin sıkıntı yaşadığını ve derslere katılamaması üzerine harekete geçen okul müdürü ve 10 gönüllü öğretmen bir 'Kartal Yuvası' YouTube kanalı açtı. 

Derslere katılamayan öğrenciler için çektikleri ders videolarını kanala yükleyerek öğrencilerinin istedikleri vakitte derslere ulaşmasını sağlayan öğretmenler bu davranışlarıyla takdirleri topladı.

DİNÇ: ÖĞRENCİLERİM CANLI DERS GÜNLERİNDE AKRABALARINA GİDİYOR 

Öğrencilerin uzaktan eğitime katılmakta sıkıntı yaşadıklarını ve bu konuda çözüm arayışında olduğunu söyleyen Selçuklu İlkokulu Müdürü Fatih Dinç, “Okulumuz Eyyübiye ilçesi Selçuklu mahallesinde yaklaşık 1200 öğrencisiyle eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Pandemi dolayısıyla geçen yıl yapılamayan derslerin telafisi olarak 31 Ağustosta uzaktan eğitim faaliyetine başladık. Her gün farklı zümre öğretmenlerimle yaptığım uzaktan eğitim değerlendirme toplantılarında; eksiklikleri ve yapılabilecekleri konuşup tartıştık. Bir öğretmenimiz söz alarak “bir öğrencim beni arayarak öğretmenim canlı ders günlerinde dedemlere gidiyorum orda wi-fi var daha kolay giriyorum derslere” demesi üzerine, ortak karar aldık.  Öğrencilerimiz istediğinde tüm hafta derslerini istediği saatte rahatça izleyebilmesi için bir platform kurup derslerimizi oraya yükleyelim daha fazla öğrenciye ulaşmış oluruz önerisini sundu. Tabi bu fikir benimle birlikte öğretmenlerimizi de çok heyecanlandırdı çünkü o güne kadar canlı ders katılım sayısından memnun değildik. O saatten sonra 10 gönüllü öğretmenimle birlikte planlama sürecini başlattık.2 haftalık planlamadan sonra 1. Hafta deneme çekimlerimizi ve tanıtım videomuzu çektik. 4 Ekim tarihi itibariyle YouTube kanalımızı açtık ve ilk hafta derslerimizi öğrencilerimizin bilgisine sunduk” ifadelerini kullandı.

‘BİR ÖĞRENCİNİN BİLE EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALMASI BİZE YETER’

Çalışmalarını sadece kendi okulundaki öğrencilere yönelik olmadığını tüm öğrencilerin kanalı takip ederek derslerini telafi edebileceğini dile getiren Dinç, “Söylerken kolay görünse de; haftanın her günü canlı ders veren öğretmenlerin herhangi bir maddi getirisi olmaksızın haftada bir iki gün gelip çekim yapması ders anlatması çok zor bir süreç.  Fakat öğretmenlerimin tek söylediği daha fazla öğrenciye ulaşalım ve bu zorlu süreçte onları düşündüğümüzü aklımızda ve gönlümüzde olduklarını gösterelim şeklindeydi. Bizim çalışmamız sadece kendi okulumuzun öğrencilerine yönelik değil 2.3. ve 4. sınıf tüm öğrenciler kanalımızı takip ederek derslerini telafi edebilir veya bilgilerini pekiştirebilir. Şuan için kendi velilerimizden çok olumlu dönüşler alıyoruz ve Şehrimizdeki velilerimiz bu kanaldan haberdar oldukça daha fazla öğrenciye ulaşacağımızı öngörüyorum. Biz bir fikri ürüne dönüştürdük ve bunu 10 gönüllü eğitim kahramanı öğretmenimle birlikte yaptık. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda farklı projelerimizi de planlama aşamasındayız. Öğrencilerimizin bu dezavantajlı durumunu ortadan kaldırmaya yönelik emeklerinden dolayı öğretmenlerim; Zübeyir Küçük, Büşra Saltık, Seçil Kara, Mustafa Kesik, Nilüfer Elitez, Kübra Özkan, Onur Masakoğlu, Sedef Ateş, Zehra Nur Demir ve Şeyma Tarakçı öğretmenlerimi tebrik ve takdir ediyorum. Hiçbir emek karşılıksız kalmaz; bu platformda eksiklerini giderecek tek öğrenci bile emeklerimizin karşılığını almakta bize yeterli gelecektir. Tüm öğrencilerimize sevgilerimizi velilerinize saygılarımızı sunar aklımızda, kalbinizde, gönlümüzde olduklarını bilmelerini istirham ederim” şeklinde konuştu.

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakandan kritik açıklama: Sınavlar yüz yüze olacak!Önceki Haber

Bakandan kritik açıklama: Sınavlar yüz y...

Ermenistan askerleri konvoyu bırakıp kaçtıSonraki Haber

Ermenistan askerleri konvoyu bırakıp kaç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar