×
×
Gündem
Urfa'da utandıran anlar! Ağlatana kadar azarladı
Şanlıurfa'da PTT'ye para çekmeye giden bir kadın para sıkıştığı için personelden azar işitti. Kadının azarlandığını görüp, memura uslübu konusunda uyarıda bulunan kişi de personelin öfkesinden nasibini aldı.
9 Temmuz 2019 Salı 00:01

Şanlıurfa'da PTT şubelerinde uzun kuyruk görüntülerine bir de öfkeli personel eklendi.

Kanun Hükmünde Kararname ile tüm kurumların yanısıra PTT şubelerinde de işten alınmalar oldu. Mevcut personel yetersizliği nedeniyle sık sık gündeme gelen Şanlıurfa PTT şubelerinde de özellikle yardım parası yatırılan günlerde personel yetersizliği nedeniyle uzun kuyruklar oluşuyor. Vatansaş yazın güneşte, kışın yağmurda kuyrukta beklemek zorunda kalırken, tüm bu çilenin üzerine bir de öfkeli personellerle karşılaşıyor. 

Bunun son örneği bugün Haliliye İlçesi Merkez PTT Şubesinde yaşandı. İddiaya göre bir kadının parası ATM'de sıkıştı. Yardım için şubedeki personelden yardım istedi ancak ağlayana kadar azar işitti. O anlarda genç bir adam personelin tavrına müdahale etmek istedi ancak personel bu kez adama karşı öfkeli tavrını sürdürerek "Her yere bakan eleman ayrı, benim konuşma şeklin böyle, sen karışma işine bak" dedi.

O anlar amatör bir kamera tarafından kaydedildi. "Personel adına utandık" yorumları yapıldı.


AJANS URFA

Video: İbrahim Kısmet

Yorumlar (4)

Vicdan sahibi

5 ay önce

Kendi sorumluluğunda olmayabilir ama kimin sorumluluğundaysa bayan vatandaşı o sorumlu kişiye yönlendirebilir yada müsait olan bir personel den yardım isteyebilir bir memur kesinlikle bunu yapmamalıdır. Bir esnaf olmuş olsa bu memur dükkanına gelen müşteriye böyle bagirabilirmi iş devlet işi olunca böyle yapmaya cesaret edebiliyor.

Mehmet halil turan

5 ay önce

Kendini ifade edemeyen zavallı kadına devletin memurunun bu terbiyesizce tavrından dolayı derhal soruşturma açılmalı.!

derya

5 ay önce

soruşturma açılsın bu adam hakkında hep yapıyor

Mctas

5 ay önce

Kadin tek başına orda azarlaniyor bir duyarlı vatandaş kadını savunurken görevli SEN KARIŞMA İŞİNE BAK diyor. Bu nasıl düzen bu nasıl sistem.
Cok üzüldüm.Yazıklar olsun

Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı