×
×
Ekonomi
Urfa’da LPG’de tekelleşmeye Rekabet Kurumu’ndan cevap!
Şanlıurfa’da tekelleşmeye giderek zam yapan petrol ofislerini Rekabet Kurumu’na şikayet eden vatandaşa cevap geldi. Kurum, vatandaştan iddialar için somut belge istedi.
3 Eylül 2019 Salı 18:49

Rekabet Kurumu akaryakıt sektöründe tepkiye neden olan tekelleşme ile ilgili şikayeti değerlendirdi.

Şalıurfa’da LPG’de tekelleşme hala devam ediyor. Başta sürücüler olmak üzere baro dahil tüm kesimlerin tepkisini toplayan durum için Şanlıurfa Barosu Tüketici Hakları Komisyonu tarafından yapılan açıklamada petrol istasyon sahiplerinin kendi aralarında gizli şekilde anlaşarak rekabet kavramını ortadan kaldırdığını ifade edildi. Baro konunun takipçisi olacaklarını açıklarken sürücüler hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) hem de Rekabet Kurumu’na şikaet etti.

Rekabet Kurumu’nda şikayete yanıt geldi.

Adnan Şeker tarafından yapılan paylaşımda Rekabet Kurumu’nun bahse konu ihmal ile ilgili somut delil istediği görüldü. Kurum Basın Halkla İlişkiler Müşavir Vekili Recep Gündüz tarafından verilen yanıtta, "İhlalin gerçekleşme şekli, yeri ve zamanı hakkında ve ihlali gerçekleştirdiği iddia edilen teşebbüsler ve teşebbüs birlikleri hakkında ayrıntılı somut bilgi ve -mümkünse- belge sunulması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kurum verdiği bu yanıt ile "Haksız rekabet karşısında yaptıkları yanlarına kar mı kalacak?" dedirtti.

AJANS URFA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı