Urfa'da görevden alınmıştı... Mahkemeyle geri döndü!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa'da görevden alınmıştı... Mahkemeyle geri döndü!
Şanlıurfa'da Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Hamza Yarbuğlubaş, mahkeme kararıyla görevine geri döndü.

Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürü yine değişti.

Geçtiğimiz yıl görev alan Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Yarbuğlubaş, görevden alınıp Suruç'a Şube Müdürü olarak atandı. Yarbugulubaş'ın yerine ise Eyyübiye ilçesi Selçuklu İlkokulu Müdürü Nurullah Karakeçili, Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verildi.

 (Nurullah Karakeçili)

Şube Müdürü olarak görev alması ile idari mahkemeye giden Yarbuğlubaş, mahkeme tarafından yeniden Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne getirildi. Mahkemenin kararı ile Karakeçili ise Okul Müdürlüğüne geri döndü.

 (Hamza Yarbuğlubaş)

13 ay görev yaptıktan sonra bırakmak zorunda kalan Karakeçili, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Karakeçili, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"11 Şubat 2019 Tarihinde büyük bir heyecanla başladığım Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden, 19 Mart 2020 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.Görev sürem boyunca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki yönetici ve personel arkadaşlarım, okul yöneticilerim, öğretmenler ve tüm çalışma arkadaşlarımla iş birliği içerisinde uyumlu bir çalışma ortamı oluşturduğumuza ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimine katkı sağladığımıza inanıyorum. Müdürlük görevimi ifa ederken Hakkaniyet ve Adalet ölçüsü içerisinde faydalı, doğru ve güzel işler yapmaya özen gösterdim.Bozova’mızı hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin heyecanını yaşadım.Bozova’nın eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişiminin hız kesmeden sürdürüleceği inancındayım. Şahsım için önemli olan görevimi lâyıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, bu kubbede hoş bir sadâ bırakabilmiş olmaktır. Görevim boyunca şahısların değil devletimizin ve öğrencilerimizin menfaatini gözetmeye çalıştım. Çalışmalarımızda hep yanımızda olan ve bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim Kazar başta olmak üzere, Belediye Başkanımız Sayın Suphi Aksoy’a,görev süremin başından itibaren desteklerini hep yanımda hissettiğim, kamu kurum ve kuruluşlarına, basın mensuplarına, muhtarlarımıza, eğitim sendikalarına, sivil toplum kuruluşlarına, tüm milli eğitim camiasına ve bütün Bozovalı hemşerilerime, iş ve çalışma heyecanımıza sürekli destek ve katkılarıyla güç katan eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyor; sevgili öğrencilerimize hayat boyu sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.Bozova’nın gönlümüzdeki yeri her zaman özel kalacaktır..."

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Albayrak duyurdu: 2 bin personel alınacak!Önceki Haber

Bakan Albayrak duyurdu: 2 bin personel a...

URFA CEMAATİ KURAL TANIMIYORSonraki Haber

URFA CEMAATİ KURAL TANIMIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!