×
×
Kültür-Sanat
Urfa’da 15 Temmuz Sergisi açılacak
Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından resim sanatıyla 15 Temmuz Süreci ve Sergisi, 15 temmuz Pazartesi günü kutlama alanında saat 20.15’te açılacak.
9 Temmuz 2019 Salı 15:29

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, yapılacak olan sergi ile ilgili yaptığı açıklamada, “2017-2018 yıllarında Şanlıurfa Valiliği ile Türkiye’de ilk olarak birlikte yürüttüğümüz resim çalıştayındaki eserlerini her sene 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kutlama programında sergilemekteyiz. Amacımız 15 Temmuz gecesinde onurlu duruş sergileyen, vatanı ve mukaddes uğruna canını seve seve ortaya koyan milletimizin bu duruşunu serim sanatıyla şimdiki genç nesle ve bizden sonraki nesillere aktarmaktır. O günkü bu duygu ve düşüncelerle yapılan çalıştayımıza Şanlıurfalı bazı ressamlar, üniversite ve Milli Eğitimdeki bazı hocalar ile çalıştayı gerçekleştirmiştik” dedi.

Çelik, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesi Şanlıurfa’daki ressamların izlenimleri ile yaşananların müdahale etmeksizin tuvale aktarıldıklarını söyledi. Çelik, sergide 22 eserin yer alacağını da bildirdi.

Sergide eseri bulunan sanatçılar şu şekilde: Ayaz Ekici, Emine Teker, Fatma Zehra Ebe, Hatice Sevindiren, Haluk Özberber, Levent Çiftçi, Mahmut Kılıç, Mustafa Kılıç, Mustafa Çalcı, Mehmet Galip Temiz, Mehmet İnci, Mehmet Sakızcı, Mehmet Yücel, Muharrem Çelik, Necla Tosmur, Necmi Kaya, Remzi Kara, Süheyla Kılıç, Tülay Hartavi ve Zülküf Bayhan.

AJANS URFA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı