Urfa Vekil Meclis'te konuştu: Bu anlayıştan vazgeçmedik!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfa Vekil Meclis'te konuştu: Bu anlayıştan vazgeçmedik!
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, "Sizi gerçekten hayretle karşıladım. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyız. Ama ben Kürt kökenli olabilirim, Kürt olabilirim fakat biz bu ülkenin vatandaşıyız. Yerim burası benim, babamın yeri de burasıydı. Biz hiçbir zaman bu anlayıştan vazgeçmedik" dedi.

Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesinin bir yıl daha uzatılmasına dair Cummhurbaşkanlığı tezkeresi ile ilgili olarak Meclis'te bir açıklama yaptı. 

Irak ve Suriye'de yaşanan durumun Türkiye'nin milli güvenliği açısından risk taşıdığını aktaran Gülpınar, "Fırat'ın doğusunda icra edilen Barış Pınarı Harekatı ise 9 Ekim 2019'da başlamış, 12 Ekim'e kadar süren söz konusu harekatta 605 meskun mahal ve 4 bin 219 kilometrekare alan kontrol altına alınmıştır. Bölgede hayatın normalleşmesine yönelik faaliyetler başarıyla sürdürülmekte olup bu kapsamda 400 okul, 86 cami ve 7 kilise hizmete açılmış, hizmete giren devlet hastaneleri ve mobil sağlık birimleri vasıtasıyla 130 binden fazla Suriyeli muayene edilmiştir. Ayrıca, bölgede bulunan personelimiz ve halkın koronavirüs salgınından etkilenmemesi için gerekli tüm önlemler de alınmaktadır. Bölgede kullanma suyu problemi olmayıp içme suyuna yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bölgenin yüzde 55'ine elektrik verilmektedir. Ülkemizin tüm bu gayretleri sayesinde terör örgütü ve rejim baskısı sebebiyle topraklarını terk etmek zorunda kalan halk tekrar evlerine dönmeye başlamıştır" sözlerine yer verdi.

Gülpınar, Türkiye'nin Özgür Suriye Ordusu destekli harekatlarının bölge halkına huzuru ve refahı getirdiğini söyledi. 

Konuşması devam ederken, HDP sıralarından gelen tepkilere yanıt veren Gülpınar, "Sizi gerçekten hayretle karşıladım. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyız. Ama ben Kürt kökenli olabilirim, Kürt olabilirim fakat biz bu ülkenin vatandaşıyız. Yerim burası benim, babamın yeri de burasıydı. Biz hiçbir zaman bu anlayıştan vazgeçmedik. Biz bu ülke için varız. Türk'ü ile, Kürt'ü ile, Arap'ı ile, Zaza'sı ile biz bu ülke için birlikteyiz. Birlikten kuvvet doğar. Başka bir şey düşünmemiz mümkün değil. Böyle bir düşünceye bir daha kapılmayın. Beni de bu şekilde itham etmeye kalkmayın. Bu Meclis'te belki de en son itham edeceğiniz insanlardan biri benim" dedi.

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa'daki tarihi han kapılarını açtıÖnceki Haber

Şanlıurfa'daki tarihi han kapılarını açt...

Eyyübiye'de maske denetimi: Bağımlı çıktı iddiası!Sonraki Haber

Eyyübiye'de maske denetimi: Bağımlı çıkt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar