Ulumaskan Ailesi Diyarbakır'da Dna Testi Yaptırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ulumaskan Ailesi Diyarbakır'da Dna Testi Yaptırdı
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde İkamet Eden, 1997 Yılından Beri Haber Alınamayan Baba Oğulun Bulunan Kemikleri Üzerinde, Yakınları Diyarbakır'da Dna Testi Yaptırdı.

Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Ahmet Saraç'ın talimatı ile Diyarbakır'da yapılan kazılarda, iki kişiye ait insan kemiklerinin çıkmasının ardından, 1997 yılında Diyarbakır'da kaybolan Viranşehirli Sadık ve oğlu Seyithan Ulumaskan'ın ailesi DNA testi yaptırdı.

Yapılan kazı çalışmalarını takip eden İsmail Ulumaskan, babası ve kardeşinin 04.12.1997 yılında Diyarbakır'da kaçırıldıklarını, o tarihten bugüne kadar da hiçbir haber alamadıklarını söyledi. Babası ve kardeşinin yaşadığını tahmin etmediklerini dile getiren Ulumaskan, "Hiç değilse yerleri belli olsun istiyoruz. Katilleri ortaya çıkarılsın diye yıllardır verdiğimiz hukuk mücadelesi sonunda kazı çalışmaları yapıldı. Babam ve kardeşime ait olduğunu tahmin ettiğimiz kemikler çıkartıldı. Bu kemiklerin onlara ait mi değil mi olduğunu anlamak için DNA için annem ve kardeşlerimle birlikte adli tıpa gittik. Sonucu bekliyoruz.'' dedi.

Yıllardır eşi ve oğlundan haber alamayan Halime Ulumaskan ise Kürtçe ağıtlar yakıp gözyaşı döktü. Acılı anne; "Bunu yapanlar insan olamaz. Devletimiz inşallah onlara gereken cezayı verecektir." diye konuştu.

Kaybolan Sadık Ulumaskan'ın yeğeni Fesih Ulumaskan da kazı çalışmalarından sonra evde ağıtların yükseldiğini belirtti. yeğen Ulumaskan; "Kazı çalışmalarından sonra evimizde yas ilan edildi. Şimdi DNA sonucunu bekliyoruz. Bizler onlar olduğuna kesin gözüyle bakıyoruz. Bu kesinleşirse onları burada toprağa vereceğiz." şeklinde konuştu. Jitem ve Ergenekon'un savunuculuğunu yapanlara da çok tepkili olduklarını belirten Fesih Ulumaskan; "Jitem ve Ergenekon'un avukatlığına soyunanlar şimdi binlerce insanı öldürenlerin de avukatlığını yapsınlar. Onlara o yakışır çünkü.'' ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Duruşmaya Katibi Sokan Hakime Hapis Cezası VerildiÖnceki Haber

Duruşmaya Katibi Sokan Hakime Hapis Ceza...

Harran Ovasının Kurtuluşu Çiftlik Tarzı HayvancılıktaSonraki Haber

Harran Ovasının Kurtuluşu Çiftlik Tarzı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!