Ulaşım sorununa BELSAN'dan yanıt!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ulaşım sorununa BELSAN'dan yanıt!
Şanlıurfa'da ulaşım noktasında yolcuların yaşadığı sorunlara yanıt veren BELSAN Genel Müdürü Levend Çelik, tüm otobüslerin klima bakımının yapıldığını ve araç sayısında artışa gideceklerini kaydederek, "Sorunlar tespit edildi, çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Şanlıurfalı vatandaşlar, ulaşım noktasında çeşitli sorunlarla karşılaşıyor.

Kimi yolcular otobüs yetersizliğinden, kimisi saatlerden kimisi de klimaların çalıştırılmadığını iddia ederek dert yanıyor.

Kentte ulaşım alanında yaşanan sorunlarla ilgili bilgi veren BELSAN Genel Müdürü Levend Çelik, açıklamalarda bulundu.

'KLİMALARIN BAKIMI YAPILDI'  

Ulaşım noktasında yaşanan sorunların tespit edildiğini ve tüm araçlarda klimaların bakımının yapıldığını belirten Çelik, "Hatalarda tespit yapıldı. Bizim 315 tane aracımız mevcut ve tüm klimalarımız çalışıyor.Bunların 7'sinde sorun var, araç sistemde arıza veriyor. Bu sayı belki 5, belki 7 beli de 10 oluyor. Ama bu şoförlerimizde yolcu indirdikten sonra araçları kontrole getiriyor. Hava sıcaklığı insanı, hayvanı etkilediği gibi araçları da etkiliyor" ifadelerini kullandı.

'30 ARAÇ DAHA ALINACAK'

En büyük sorunlardan biri olan otobüs yetersizliğinin de giderileceğini kaydeden Çelik ,"Araç yetersizliğinde de sorunlar mevcut, 30 araç ihalesine girdik ve 30 araç alınacak. Şu an için yedek aracımız yok ekonomik sorunlardan dolayı alamadık. 8 metre otobüsün bize maliyeti 500 bin TL oluyor. 100 araç alsak 100 milyona yakın maliyeti olacak. Biz araç sorunu tespit ettiğimiz 76-73-21 ve diğer hatlarımıza ek araçlar takviye edeceğiz" sözlerine yer verdi.

'TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLECEK'

Şoför açığı olduğunu da aktaran Çelik,"Bir de şoför açığımız vardı. Bununla da ilgili 25 şoför alacağız.90 hattı otobüslerimiz okul nedeniyle boşta kaldı onları da sorun yaşanan 76 hattına yönlendirdik.Ulaşımla ilgili tespit ettiğimiz tüm sorunlar için çalışmalarımız devam ediyor" diyerek sözlerine son verdi.

Özlem DİKMEN-BİHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eyyübiyeli muhtarlar, Başkan Kuş'a teşekkür ettiÖnceki Haber

Eyyübiyeli muhtarlar, Başkan Kuş'a teşek...

Milyonlarca memura ikinci kazanç imkanı!Sonraki Haber

Milyonlarca memura ikinci kazanç imkanı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar