Ufa'da Kura Çekmeye Gelen 1980 Kişi İşe Yerleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ufa'da Kura Çekmeye Gelen 1980 Kişi İşe Yerleştirildi
Şanlıurfa'da, Toplum Yaranına Çalışma Projesi kapsamında, kentteki okullarda 6 aylığına çalıştırılmak üzere alınacak 2 bin kişilik iş için 1980 kişi başvurdu.
Şanlıurfa'da, Toplum Yaranına Çalışma Projesi kapsamında, kentteki okullarda 6 aylığına çalıştırılmak üzere alınacak 2 bin kişilik iş için 1980 kişi başvurdu. Daha önce yoğun başvuru nedeniyle işe alınacak kişilerin isimleri kura çekimi ile belirlenirken, bu kez ilginin az olmasından dolayı başvuran 1980 kişi hemen işe yerleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir süre önce 'Toplum Yararına Çalışma' projesi ile işsizlerin değişik kurumlarda asgari ücret karşılığı 3 ve 6 aylığına istihdam edilmesine başlandı. Proje kapsamında, kent merkezi ve ilçelerdeki resmi kurumlar ile belediyelerde çalıştırılacak kişilerin başvurusunun fazla olmasından dolayı, talihliler noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

BAŞVURU AZ OLUNCA, YERLEŞTİRMELER YAPILDI

'Toplum Yararına Çalışma' projesi kapsamında, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullara da 2 bin kişinin alınacağı açıklandı. Açıklama ardından başvurular İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne alındı ve adaylara, bugün kura çekimi yapılacağı duyuruldu. Ancak, 2 hafta devam eden başvurularda 2 bin kişilik kadro için başvuru sayısı 1980 ile sınırlı kaldı. Bu sabah saatlerinden itibaren kura çekimi için Meslek Lisesi spor salonuna gelen adaylara, başvuru sayısının fazla olmadığı belirtileren, bütün başvuranların yerleştirileceği açıklandı. Bu haberle sevinen adaylar daha sonra görevliler tarafından kentteki okullarda görevlendirildi.

Kura çekilmeden 6 aylığına iş bulduklarına sevinen adaylar mutlu olduklarını ifade etti. 1980 kişinin 6 ay boyunca asgari ücret alacağı 6 aylık geçici işe Ekim ayında başlayacakları açıklandı. haberler.com

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EKER"Hakkı Keleşoğlunu herkes örnek almalıdır"Önceki Haber

EKER"Hakkı Keleşoğlunu herkes örnek alma...

Hırsızlar Kamerayı Fark Edince İş Yerini Ateşe VerdiSonraki Haber

Hırsızlar Kamerayı Fark Edince İş Yerini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar