TÜVTÜRK İSTASYONLARI İÇİN ‘KORONAVİRÜS’ TALEBİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜVTÜRK İSTASYONLARI İÇİN ‘KORONAVİRÜS’ TALEBİ
Nakliyat-iş Sendikası, koronavirüs nedeniyle Türkiye genelindeki TÜVTÜRK Taşıt Muayene İstasyonlarında faaliyetlerin geçici olarak durdurulması ve çalışan işçilerin ücretli izinli sayılmasını talep etti.

Çin’de ortaya çıktıktan sonra binlerce ölüme neden olan koronavirüs nedeniyle Türkiye genelinde tedbirler alınırken, Nakliyat-iş Sendikası’ndan TÜVTÜRK Taşıt Muayene İstasyonları ile ilgili talep geldi.

Sendika, Türkiye genelinde 4 bin çalışanı bulunan TÜVTÜRK Taşıt Muayene İstasyonlarında faaliyetlerin geçici olarak durdurulması ve çalışan işçilerin de ücretli izinli sayılması yönünde açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüsünün öncelikli olarak yayılma potansiyeli olan TÜVTÜRK Taşıt Muayene istasyonlarında kamu adına yapılan muayene hizmetlerinin geçici olarak durdurulması, çalışanların sağlığı ve hastalığın daha fazla yayılmaması için gerekli bir önlem olduğu ortadadır. Bu nedenlede sendikamız TC Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’na, TC Cumhurbaşkanlığı’na, TC Sağlık Bakanlığı’na, TC Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, CİMER’e ve TC İçişleri Bakanlığı’na bir dilekçe ile başvurarak geçici olarak faaliyetlerin durdurulması talep edilmiştir.

Bu süre içerisinde; Tüvtürk Taşıt Muayene İstasyonlarında tüm çalışanlara ücretli izinli sayılmaları, ücretli izinlerin ücretleri muayene ücretleri hazine, TÜVTÜRK ve alt işletici payları oranında paylaşılması, bu sürede muayenesi gelen araçlarda gecikme bedeli, ceza vb yaptırımlar uygulanmamalıdır.

İnsan sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu nedenle sendika olarak virüsün yayılma potansiyelinin yüksek olduğu TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarında Türkiye genelinde gececi olarak araç muayenesi durdurulmalıdır.  Bu konuda tüm ilgili Bakanlıkları ve kurumları duyarlı olmaya, tedbir almaya davet ediyoruz. Aksi takdirde önüne geçilemeyecek büyük sorunlarla karşılaşabiliriz. Tedbir alınarak birçok sorunu bertaraf edebiliriz.”

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VALİ ERİN, KORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEM ALARAK İNCELEME YAPTIÖnceki Haber

VALİ ERİN, KORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEM ALAR...

ŞANLIURFA’DA KUAFÖRLERE 'KORONAVİRÜS' DENETİMİSonraki Haber

ŞANLIURFA’DA KUAFÖRLERE 'KORONAVİRÜS' DE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!