Tugay Projesi unutuldu mu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tugay Projesi unutuldu mu?
2014 yılından bu yana park olacağı ifade edilen ancak 31 Mart yerel seçimleri öncesi Millet Bahçesi projeleriyle yeniden gündeme gelen Şanlıurfa’daki tugayın yerinin ne olacağına dair hiçbir vaadin veya projenin gündeme gelmemesi ‘Tugay projesi unutuldu mu’ sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her ile Millet Bahçesi yapılacağı vaadinin ardından birçok kentte Millet Bahçeleri yapılmaya başlandı. İçerisinde birçok eklenti ve özelliği taşıyacak olan bu Millet Bahçeleri Projesi 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde yeniden gündeme gelirken Şanlıurfa’daki tugayın yerine ilişkin bu dönem hiçbir vaat gelmedi. Tugayın içindeki askeri birimlerin taşınmasıyla burasının önce kent parkı, daha sonra Millet Bahçesi olacağı ifade edilmişti. Ancak şu ana kadar buna ilişkin hiçbir girişimin bulunmaması ‘Tugay projesi unutuldu mu’ sorusunu akıllara getirdi.

‘ANKARA’NIN EN GÜZEL MİLLET BAHÇELERİNDEN BİRİNİ KURUYORUZ’

Şanlıurfa’daki proje için sessizlik hakimken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Gölbaşı’nda toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Gölbaşı’nda Eymir Gölü ile Mogan’ı birbirine bağlayan, Ankara’nın en güzel Millet Bahçelerinden birini kuruyoruz. Millet Bahçemizi de içine alan, İmrahor’dan başlayıp Mogan’a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara Projesiyle, şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Gölbaşı’nda yapımı tamamlanan toplam yatırım bedeli 306 milyon lira olan 209 kalem eser ve hizmetin resmî açılış törenine katıldı. Karanfil Caddesi üzerinde gerçekleştirilen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. Ankara’daki yedinci ilçe mitingi ve toplu açılış törenini Gölbaşı’nda gerçekleştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe ziyaretini toplu açılış töreniyle hizmet şölenine dönüştürmek istediklerini söyledi.

 

AJANS URFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK Partili Kuş’a kırsalda tam destek sözüÖnceki Haber

AK Partili Kuş’a kırsalda tam destek söz...

Aslan, Bedenimizi taşın altına koyacağızSonraki Haber

Aslan, Bedenimizi taşın altına koyacağız

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!