TOKİ Toplu Konutları KÖY İse.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TOKİ Toplu Konutları KÖY İse.
Şanlıurfa Toki Konutları Sakinleri Çok Dertli..

URFAHABERMERKEZİ - 20 Bin Nüfuslu Kadıkendi Köyü Toki Toplu Konutları Sakinleri’nin Hiç Biri 29 Mart  Yerel Seçimlerindede Oy Kullanamazken,Madem Burası Köy Statüsünde ise

Elektrik Faturaları,Su Faturaları Neden Aynen Merkez’deki Fatura Fiyatlarıyla Aynı Geliyor.

Toki Toplu Konutlarındaki 3 adet Baz İstasyonları kadınların % 60’ında Psikolojik Sorunlar Oluştururken bir binanın Üstünde 2 tane baz İstasyonunun olması ve Diğer Baz İstasyonuyla arasındaki Mesafe  200 metre olması çok düşündürücü.

Toki Toplu Konutları Sakinlerinden İsmail Bozkurt Adındaki Vatandaş İse Bizler Çöp Konteynırlarını Kendi Paramızla Aldığımız Halde Belediye Bizim Çöp Konteynırlarımızı Kaldırıp Pilot Bölge Olarak Seçmesi Yanlış Bir Uygulama idi.

Türkiye’nin en sıcak ili olan Şanlıurfa’da sıcak havanın da etkisiyle çevreye pis kokular yayıldığı yetmiyormuş gibi, özellikle çocuklar başta olmak üzere insan sağlığının da tehlikeye girdiğini söylüyorlar.

     Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde TOKİ tarafından yapılan konutların lüks ve tüm ihtiyaçlarının düşünülmüş olduğunu belirten Şanlıurfa TOKİ sakinleri, “Şanlıurfa’mızda TOKİ konutları Belediye işbirliğiyle yapıldığından bırakın modern oluşunu, yapılması gereken çevre düzenlemesi, toplu konut alanında bulunması gereken park ve cami bile yapılmadı. Hele yerel seçimlerden sonra çevre temizliği bile yapılmaz oldu. Hergün 2 defa toplanması gereken çöplerimiz bile toplanmaz oldu. Yaz mevsiminde Şanlıurfa’nın havası çok sıcak. Sıcak havada çöpler çevreye pis kokuların yayılmasına sebep oluyor. Aynı zamanda çevre kirliliği de oluşturduğundan insan sağlığını tehdit eder duruma gelindi. Çocuklarımızın sokakta oynamaları bile hastalanacaklar düşüncesiyle bizleri korkutuyor” diyorlar.

     TOKİ sakinleri yetkililere seslenerek, özellikle çevre düzenlemesinin ve Park alanının bir an evvel yapılmasını arzuladıklarını ve çöplerin de temizlenmesini istediklerini belirtiyorlar

Sağlık Müdür’lüğünün 1 Heyet Oluşturup Bölge’de Oturan Bayanlara Sağlık taraması yapması Vahim olayı Ortaya Çıkaracaktır.

Bizler Toki Toplu Konutları Sakinleri Olarak Gözlemlediğimiz Rahatsızlıklar Psikolojik Rahatsızlıklar Dışında,Ayak ağrıları,aşırı derecede sinir,asabiyet bozukluğu,Temiz ve doğal ortamda bu ve bunun gibi rahatsızlıkların olmaması gerekmektedir.

Ayrıca Akabe’deki ara yoldan Toki’ye giriş genelde akşam saatleri çok tehlikeli,kısa zamanda köprülü kavşak yapılmasını yetkililerden İstiyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mardin Mısır Üretiminde Birinci Sıraya YükseldiÖnceki Haber

Mardin Mısır Üretiminde Birinci Sıraya Y...

40 Kuruş Ekmek İçin İzdihamSonraki Haber

40 Kuruş Ekmek İçin İzdiham

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar