×
×
Ekonomi
Teşviklerin Süresi Kısa
Ertekin daha önceki teşvik paketlerinden yararlanan işadamlarının yeni açıklanan teşvik paketinden yararlanmamasını doğru bulmadığını söyledi
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Güneydoğu Anadolu Projesinin merkezi olan Şanlıurfa’nın Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyüp Sabri Ertekin daha önceki teşvik paketlerinden yararlanan işadamlarının yeni açıklanan teşvik paketinden yararlanmamasını doğru bulmadığını söyledi.
ŞUTSO Başkanı Ertekin, yeni istihdam ve yatırım paketindeki süreyi de kısa bulduğunu belirtti.
Hükümetin geçtiğimiz hafta içerisinde açıkladığı istihdam ve yatırım paketinde çok güzel teşviklerin bulunduğunu inkâr etmediklerini dile getiren ŞUTSO Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, ancak teşvikteki sürenin ve geçmiş dönemde teşvikten yararlanan iş adamının yeni açıklanan teşvikten yararlandırılmamasına bir anlam veremediğini belirterek, “Bir önceki dönemde teşvik paketinden yararlanarak fabrika kuran iş adamının suçu ne? “Teşvikten daha önce yararlanan iş adamı yeni teşvik paketinden yararlanamıyor. Bu istihdamı artırmaz, baltalar. Ayrıca teşvikin süresi de çok kısa. Oysa süre biraz daha uzatılabilir. Bu süre içerisinde illerin gelişmişlik göstergelerine göre teşvikli illerin Kurumlar Vergisi ve SGK’dan yararlanmalarında yeni düzenlemeye gidilebilir. Böylelikle yatırım da istihdam da artırılır” dedi.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı