Tarihi Mekânlara Giden Yollarda Çalışma Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarihi Mekânlara Giden Yollarda Çalışma Başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Balıklıgöl, Dergah ve Haşimiye Meydanı gibi tarihi yerlere giden Demokrasi Caddesinde çalışma başlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına bağlı Beyaz Masa Birimine, esnafın Demokrasi Caddesinde tadilat yapılması talebi üzerine, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından bazalt taş onarımı, yol kenarlarında da ışıklandırma ve yenileme çalışmalarını başlattı.

DEMOKRASİ CADDESİ, YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞUYOR

Beyaz Masa birimine gelen talep üzerine Eyyübiye ilçesine bağlı Camikebir Mahallesinde bulunan Demokrasi Caddesinde çalışmalara başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri trafiğin aksamaması için çalışmalarını gece de sürdürüyor.

Gece çalışmalarını sürdüren ekipler, öncelikle bazalt taş onarımı ardından ışıklandırma sorununu çözerek, hem bölge esnafının daha rahat hizmet vermesini, hem de bölgeyi yeni bir imaja kavuşturuyor. Öte yandan şehrin birçok yerinde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi Caddesi esnafından gelen talepleri değerlendirip, çalışmalarına başladı. Demokrasi caddesinde başlayan çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gecen Başkan Güvenç, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İnceleme esnasında civarda bulunan esnafla ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Güvenç, Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmaları anlattı. Esnafla sohbetinin ardından yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Güvenç, Tarihi Haşimiye ve Balıklıgöl platosuna giden Demokrasi Caddesi ile Divanyolu Caddesinde yenileme çalışmalarının yapılması gerektiğini aktararak, ilk olarak çalışmaya Demokrasi Caddesinden başladıklarını ifade etti.

GÜVENÇ: BELEDİYESİ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediye ekiplerinin gece gündüz demeden çalıştığını belirten Başkan Güvenç, "Gece ve gündüz aralıksız bir şekilde çalışmalar devam ediyor, inşallah 10 gün içerisinde burayı bitireceğiz. Kurban bayramından sonra Divanyolu caddesinde çalışmalarımızı başlatacağız. Hayırlı Uğurlu olsun, rahatsızlık verdiğimiz için esnaflardan özür diliyoruz. Gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir 5 Bin Kişiye Sıcak Çorba DağıtıyorÖnceki Haber

Büyükşehir 5 Bin Kişiye Sıcak Çorba Dağı...

Akçakale İlçe Kaymakamı Yaz Spor Okulları DenetlediSonraki Haber

Akçakale İlçe Kaymakamı Yaz Spor Okullar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!