×
×
Ekonomi
Suruç'ta Hava Sıcaklığında Bulanan Çocuklar Havuzları Doldurdu
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde Havaların Çok Sıcak Olması Nedeniyle Çocuklar Serinlenmek İçin Havuzları Doldurdu.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21

Suruç'ta etkili olan sıcaklar sebebiyle serinlemeye çalışan vatandaşlar, havuzlara akın ediyorlar. İlçenin tek havuzu olan Yıldırım Mahallesi Tılal Köyü yolu üzerindeki Kemal Yağmurlu tarafından işletilen havuz; serinlemek isteyen vatandaşların ve çocukların akınına uğruyor. Suruç'ta ta son günlerde hava sıcaklıklarının artması ve okulların da yaz tatilinde olması sebebiyle havuzlara olan ilginin arttığı kaydedildi.

Havuz işletmecisi Kemal Yağmurlu, hava sıcaklıklarının yüksek olması sebebiyle havuza rağbetin arttığını belirterek, işlerinin iyi olduğunu söyledi. Çocukların akarsularda ve sağlığa elverişsiz göletlerde serinlemeye çalışmasının tehlikeli olduğunu kaydeden Yağmurlu, "Birçok boğulma olayının yaşandığı çevre illerde, havuzlara daha çok rağbet gösterilmesi gerekir. Akarsularda boğulma tehlikesine aldırmadan ve sağlıklarını hiçe sayarak mikroplu sularda serinlemeye çalışan çocukların havuzlar yönlendirilmelidir" dedi.

Vatandaşlar, boğulma olaylarına karşılık havuzların sayısının arttırılması gerektiğini belirterek, "Serinlemek için havuz yerine akarsuları tercih eden dar gelirli ailelerin çocuklarını havuzlara yönlendirmek gerekir. Havuzlar çocuklar için oldukça güvenlidir. Ama akarsularda ve sağlıksız şartlarda serinlemeye çalışan çocuklar dikkate alınmalıdır" diye konuştular.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı