Sosyal Belediyecilikte Son Nokta

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sosyal Belediyecilikte Son Nokta
Şanlıurfa Belediyesi, kent merkezindeki kadınların yaşam koşulları ve sosyal statülerinin iyileştirilmesi amacıyla yürüttüğü çalışmalarda, mikro kredi verdiği 40 bayanı bu gün Gaziantep’e geziye gönderdi. Gün boyu sürecek gezinin 15 gün sonraki durağı ise Mardin olacağı bildirildi.
ŞANLIURFA(GAPHA)- Sosyal belediyecilikte Türkiye’nin birçok belediyesinden daha başarılı çalışmaları bulunan Şanlıurfa Belediyesi, mikro kredi alan bayanlara ve kentin 4 ayrı mahallesinde kadınlara yönelik yürütülen projelerden faydalanan kadın destek merkezlerindeki kadınlar arasında dönüşümlü olarak yürüttüğü gezi, sinema, piknik, sıra gecesi gibi etkinlerle de bayanların iş ufkunu genişletiyor, moral ve motivasyonuna katkıda bulunuyor

GEZİNİN’YANI SIRA SİNAMA, PİKNİK VE SIRA GECESİ DE DÜZENLENİYOR

Bu çerçevede 15 günde bir 40 kişilik bayan gurubuna çevre illere gezi düzenleyen Şanlıurfa Belediyesi, gezi düzenlediği ilin belediyesi ile de irtibata geçerek rehber eşliğinde kentin tarihi turistik yerlerinin yanı sıra başarılı iş kadınlarıyla görüştürüyor. Şanlıurfalı bayanlar bir başka ilde başarılı iş kadınların çalışma yöntemlerinden faydalanarak kendi iş hayatlarına da bunu yansıtmaya çalışıyor. Geziye gittikleri ilin ucuzluk çarşılarını da gezen Şanlıurfalı bayanlar, bu çarşılarda en fazla satılan ürün örneklerini de görerek kendileri de döndüklerinde buna benzer ürünler üretip satışını yapıyor.
Bir daha ki gezi programında Mardin’e gidecek olan Şanlıurfalı bayanlar, sonra sırasıyla Diyarbakır, Adıyaman’ı gezecekler. Gezi sayesinde bu güne kadar Şanlıurfa ‘dışından başka şehirleri görme fırsatı da buluyorlar. Kadınlar gezi sayesinde paraya dönüştürebileceği ürünlerden satın alarak, maddi kazançta sağlamış oluyorlar. Şanlıurfa Belediyesinden mikro kredi alan 900 bayan daha önceki yıllarda da dönüşümlü olarak İstanbul’un yanı sıra Suriye’ye de geziye gitmişti.



 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuma Kavgasının Sanıkları Adliyede (Video)Önceki Haber

Kuma Kavgasının Sanıkları Adliyede (Vide...

Kapanış Fuarı Şanlıurfa'da YapıldıSonraki Haber

Kapanış Fuarı Şanlıurfa'da Yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar