Sıra Gecesinin Diyarı Urfa'da Caz Konseri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sıra Gecesinin Diyarı Urfa'da Caz Konseri
Amerikalı Klasik Oda Müziği Grubu “Trio Chicago and Friends” (Chicago Üçlüsü ve Arkadaşları), Şanlıurfa Belediyesi ve ABD Adana Konsolosluğu işbirliğinde Urfa’da ücretsiz bir konser verdi.
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Urfalılar ilgi gösterdi. Yaklaşık 150 kişinin izlediği konserde raha önce İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve çevre illerde seyirci karşısına çıkan Trio Chicago ve Friends (Şikago Üçlüsü ve Dostları), bu kez de Şanlıurfalılarla buluştu.

     Amerika Klasik Oda Müziği Grubu’nun Lideri, Kemancı Elliott Golub, kemancı ve viyolonist Marlou Johnston, Piyanist Kay Kim ve flütçü Laura Hamm ile Türk asıllı soprano Suna Avcı'dan oluşan grup, ABD'li bestekârların eserlerinin yanı sıra, Türkçe eserlerde seslendirdi.

     Vali Yardımcısı Bahri Tiryaki, Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Yılmaz ve çok sayıda davetlinin katıldığı konser sonunda Urfalılar grubu ayakta alkışladılar.

     Konser öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trio Chicago & Friends Amerikan Müzik Grubunun Lideri Elliott Golub, Urfa’da konser vermekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Urfalıların misafirperverliğine ve sıcakkanlılığına dikkat çekti.

     Konser sonunda sahneye gelen Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, davetlerini kırmayarak kente kelen ve Urfalılara ilk kez caz konseri sunan grubun sanatçılarına teşekkür ederek birer şükran çiçeği takdim etti.


—TRİO CHİCAGO AND FRİENDS    


     
    Trio Chicago & Friends Amerikan Müzik Grubu, kültürel elçiler olarak her yıl dünyada çeşitli ülkelere turneler düzenliyor. Grup daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir ve Malatya’da konserler verdi. Grup, konserlerindeki stilistik çeşitlilik, yürüttükleri master sınıfları ve gittikleri yerlerdeki öğrencilerle gerçekleştirdikleri eğitimlerle tanınıyor.


    Kısaca, TC&F olarak da anılan grup, Gershwin, Ellington, Bernstein, Copland, Pat Metheny, Cole Porter ve Irving Berlin gibi Amerikan kompozitörlerin müziklerini icra ediyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pazarcık'ta PKK ile Sıcak TemasÖnceki Haber

Pazarcık'ta PKK ile Sıcak Temas

Ulubatlı (Çarşamba Pazarı) İhale EdildiSonraki Haber

Ulubatlı (Çarşamba Pazarı) İhale Edildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar