Şıh Maksutlular'ın Hayali Gerçek Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şıh Maksutlular'ın Hayali Gerçek Oldu
Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, yeşil alanlarının yetersiz olduğu bazı mahallelerde adeta iğne ile kuyu kazarcasına çalışma yapıldığını belirterek, Şıh Maksut Türbesi önünde kayalıkların kazılarak ancak park alanına dönüştürüldüğünü söyledi.
Topdağı Mahallesi’nde atıl durumdaki su deposunun üst kısmında çocuk oyun grupları ve fitness alanı oluşturulacağı müjdesini veren Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, kentte yürütülen park ve bahçe hizmetlerinin aksatılmadan sürdürüldüğünü söyledi.ŞIH MAKSUTLULARIN PARK HAYALİ GERÇEK OLDU

Şıh Maksut Türbesi önünde yer alan kayalıkların itina ile kazılmasından sonra oluşturulan alanda çocuk oyun grubu, piknik mekânları oluşturan Şanlıurfa Belediyesi park ve bahçeler konusunda sıkıntı yaşanan mahalleleri birer birer parkla tanıştırıyor.

 Uzun zamandır bölgede ihtiyacı duyulan parkı Şıh Maksut Mahallesi sakinlerine armağan eden Şanlıurfa Belediyesi, şimdilerde ise Topdağı Mahalle Sakinlerinin bu hayalini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor.

Topdağı Kadın Destek Merkezi olarak hizmete açılacak olan eski su deposunun üst kısmını çocuk oyun alanına dönüştürecek olan Şanlıurfa Belediyesi bazı mahallelerde park yapmak için mekan sıkıntısı yaşıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Hiçbir zamanda duraksamadı. Hatta mevsim itibariyle de biraz daha yoğunlaştı. Yazın daha çok bakıma yönelirken mevsim itibariyle yeni parkların çimlendirilmesi ve yapılmasına ağırlık verdik. Bu kapsamda hiçbir yerde park yapmaya müsait yeri olmayan Şıh Maksut Mahallesinde adeta iğneyle kuyu kazar gibi kayaları oyarak mekan oluşturduk. Burayı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin biraz dinlenebileceği oturma yerleri dizayn ettik. Onların ulaşımlarını kolaylaştıracak merdivenler yaptık. Topdağı Mahallesi’nde atıl durumdaki su deposunun üst kısmında çocuk oyun grupları ve fitness alanı oluşturuyoruz. Mükemmel bir proje olacak. Bittiğinde hep birlikte açılışını yapacağız” dedi. • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Galibiyetlerini Seriye BağladıÖnceki Haber

Galibiyetlerini Seriye Bağladı

Siverek'te Asayiş HaberleriSonraki Haber

Siverek'te Asayiş Haberleri

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar