SERBEST BIRAKILDILAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SERBEST BIRAKILDILAR
16 güvenlik kamerasının ihalesinin 2008 yılında yapıldığının ortaya çıkmasının ardından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 kişi Savcılıkta serbest bırakıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir ihbar üzerine Şanlıurfa'ya gönderilen müfettişler, Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde, son iki yıl içerisinde yapılan ihaleleri mercek altına aldı. Müfettişler yaptıkları incelemenin ardından hazırladıkları teftiş raporu doğrultusunda, hastaneye 2007 yılı içerisinde ihalesi yapılmadan 16 güvenlik kamerası alındığını ve bu kameraların ücretlerinin 2008 yılı içerisinde doğrudan temin yoluna gidilerek ödenerek resmileştirildiği saptandı. Teftiş raporunun ardından Sağlık Bakanlığı, usulsüz davranıldığı gerekçesiyle, güvenlik kamerası alımında bulunan aralarında eski başhekim, yardımcıları Sendika Şube Başkanı, hastanede memur ve personeli ile 6 şirket sahibinin de aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Başsavcılık talimatıyla harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, dün sabah saatlerinde adresleri saptanan 26 kişiyi yakalamaya yönelik olarak eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda zanlılardan K. K. bulunamazken, gözaltına alınan 25 zanlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada ifadeleri alınan ve büyük bölümü doğrudan temin yoluna gidildiği için ihalede usulsüzlük yapılmadığını söyleyen zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu sabah Adliye'ye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında Emniyet'ten çıkarılan ve çevik kuvvete ait iki otobüs ile Adliye'ye götürülen 19'u kamu görevlisi 25 zanlı burada 'İhaleye fesat karıştırmak' suçundan Cumhuriyet Savcısı'na ifade alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

Büro Emekçileri Sendikası Şanlıurfa Şube başkanı Mehmet Emin Süzen yaptığı yazılı açıklamada; "Bizler  25 kişi suçsuz bir şekilde gözltına alındık. Özellikle benim hiçbir ilgim ve alakam yoktur. Ben maliyede çalışan bir personelim.16 tane kameranın alındığı ihale doğrudan temin ile alınmış ve hastane personelleri tarafından yapılmış buna rağmen ben ve müdürüm Bekir Yavuz da  maliyede bu ödemeleri yaptığımız için gözaltına alındık. Halbuki bizim hiç ilgi ve alakamız yok ve suçsuz olduğumuz anlaşılınca hiç mahkemeye çıkmadan serbest bırakıldık. Ben Mehmet Emin Süzen, Bekir Yavuz, Ahmet İnan, İbrahim Demir, Mahmut Atçı, Celal Yılmaz, Muktim Şelli ve diğer firma elemanları serbest bırakıldık ama basında zan altında bırakıldık. bu konuda basının bilgilendirilmesi hususunu bilgilerinize sunarım." diye belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LİSTEYİ KİM OLUŞTURUYORÖnceki Haber

LİSTEYİ KİM OLUŞTURUYOR

Göz hastalığına yağlı balık bire birSonraki Haber

Göz hastalığına yağlı balık bire bir

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!