Şanlıurfalıların karantinada fırınla imtihanı devam ediyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfalıların karantinada fırınla imtihanı devam ediyor!
Koronavirüsün yayılma hızını düşürmek için haftasonu Şanlıurfa'nın da yer aldığı 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, fırınların açık olacağı duyuruldu. Fırınların açık olması yeni sorunları doğururken, kimi fırına satış yaptığı, kimi fırına servis yapmadığı, kimi vatandaşa da fırına gittiği için ceza kesildiği iddia ediliyor.

Koronavirüs salgınının yayılma hızını düşürmek için hafta sonu Şanlıurfa'nın da yer aldığı 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

FIRINLARIN AÇIK OLACAĞI DUYURULDU

Yasağın başlama saatinden iki saat önce duyurulması eleştirilere neden olurken, endişeye kapılan vatandaşlar market ve fırınlara akın etti. Vatandaşların panik havasına girmesiyle de hiç istenilmeyen görüntüler ortaya çıktı. Fırınlara koşan vatandaşlar tedbirleri dikkate almadan hareket ederken, İçişleri Bakanlığı fırınların açık olacağını duyurdu.


GETİRECEK KİMSE OLMAYINCA VATANDAŞ ÇIKTI

Sokağa çıkma yasağı ile fırınların açık olması kafalarda soru işareti oluştururken, bazı bölgelerde vatandaşın sokağa çıkamayacağı, muhtarı veya fırıncıyı arayıp, ekmek isteyebileceği kaydedildi. Gerekli yerleri aradıklarını ancak ulaşamadıklarını kaydeden vatandaşlar ise kendi ekmeklerini almak için yakın fırınlara gitmek zorunda kaldı.


FIRINA GİDENLERE CEZA KESİLİYOR İDDİASI

Fırınlara giden vatandaşları gören emniyet ekipleri ise sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri için 3 bin TL ceza kesti. Ceza alan vatandaşlar ekmek getirecek kimse olmadığından dert yanarken, Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı iddiaları yalanladı.FIRINCILAR ODASI BAŞKANI: CEZA KESİLMİYOR!

 

Kentteki hiçbir fırında sorun yaşanmadığını kaydeden Karaatlı, hiçbir fırıncıya da ceza kesilmediğini söyledi. Ceza kesilen fırıncıların kayıtsız olduklarını belirten Karaatlı, "Öyle bir şey yok. Fırınları dolaştım, iki gündür hiçbir ceza kesilmedi. Müşterilerin sözüne aldanmayın. Fırınlara herhangi bir ceza kesilmiyor. Ekmeği olmayana biz ekmek götürelim. Yok öyle bir şey" ifadelerini kullandı.'BÖYLE ADALET OLMAZ!'

Öte yandan, ekmek getirmek için kimseye ulaşamadıklarını ve kendi mahallelerindeki fırının kapalı olduğunu kaydeden vatandaşlar, başka fırına gitmek zorunda kaldıklarını söyledi. Mahalleleri dışındaki fırına gittikleri için ceza kesildiğini belirten vatandaşlar, "Bizim mahalledeki fırın kapalı. Mecburen buraya geldik, 3 bin TL ceza kestiler. Böyle adalet olmaz" diyerek tepki gösterdi. 

Şanlıurfa'daki fırın belirsizliğine çözüm bekleyen vatandaşlar, en kısa süree soruna netlik kazandırılmasını istiyor.

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Urfa da aralarında! Karantina süreci kadına şiddeti arttırdıÖnceki Haber

Urfa da aralarında! Karantina süreci kad...

Polis kuş uçurtmuyor! Şanlıurfa ilk kez böyleSonraki Haber

Polis kuş uçurtmuyor! Şanlıurfa ilk kez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!