×
×
Gündem
Şanlıurfalılara önemli uyarı: Bunlar şebeke, itibar etmeyin!
Şanlıurfa'da engellilere yardım adı altında satışa sunulan kitaplar üzerinden haksız kazanç elde edildiğine dikkat çeken Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı, "Lütfen bu dergilerden hiç kimse almasın" diyerek satış yapanların şikayet edilmesi hususunda uyarıda bulundu.
14 Haziran 2019 Cuma 17:23

Şanlıurfa'da kapı kapı dükkan dükkan dolaşarak engelli vatandaşlara yardım yapılacağı iddiasıyla dergi satışı yapanlar yeniden ortaya çıktı.

Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Veysi Fırat, engellilerin adını kullanarak haksız kazanç elde edenlere karşı uyarılarda bulundu. Dergi satışı yapanların dernekleri ile hiçbir bağlantısı olmadığını belirten Fırat, satış yapanları şebeke olarak nitelendirdi. Urfalılara seslenen Fırat, "Yine urfamıza engellilerin adını kullanarak fiyatı belirlenmemiş (kim ne verirse)dergi satan şebeke dadanmıştır.Resmen insanlarımız engellinin adı kullanılarak sömürülüyor. Bu dergilerle ne bizim nede Urfa’daki herhangi bir engelli derneklerinin bağlantısı yoktur. Bizim adımızı kullanarak dergiler satılıyor. Paralar şebekenin cebine giriyor engelliye hiçbir katkısı olmadığı gibi zararıda çok oluyor. Lütfen bu dergilerden hiç kimse almasın" dedi.

Fırat, dergi satışı yapanları ilgili mercilere şikayet edilmesi hususunda da uyardı.

AJANS URFA

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı