Şanlıurfa'daki Yangınların %80 Sigaradan<br />

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa'daki Yangınların %80 Sigaradan<br />
Şanlıurfa&#8217;daki yangınların büyük bir çoğunluğunun sigara&#8217;dan kaynaklandığı ortaya çıktı.
Kentteki yangınların her ay haritasını çıkartan Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün verilerine göre son bir ay içerisinde 85 yangın meydana gelmiş. Bu yangınların yüzde 80’ni ise sigardan çıkan yangınlar oluşturuyor. Sigaradan çıkan yangıları elektrik kontağından çıkan yangınlar takip ediyor.
İtfaiyenin 4 ihbar telefonundan yalnızca birine günde yaklaşık 2 bin çağırının geldiğini söyleyen Şanlıurfa Belediyesi Bölgesel Afet Koordinasyon Merkezi ve İtfaiye müdürü Abdurahman Ayıldağ, gelen çağrıların birçoğu asılsız ihbar ve yalnızca arayıp kapatmaktan ibaret olduğunu dile getirdi. Santrallerindeki 4 hattın her birine saatte 28 adet çağrının düştüğünü hatırlatan Ayıldağ, gelen yangın, trafik kazası ihbarlarının büyük bir çoğunluğunu ise sigaradan ve elektrik kontağından çıkan yangınlar oluşturduğunu ifade etti. Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün 3 bölgesinin son bir aylık verilerinde 85 yangından 61’nin sigaradan kaynaklandığı aktaran Ayıldağ, 85 yangından 21’nin de elektrik kontağından, geri kalanın da diğer konulardan çıktığını ifade etti.
Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurahman Ayıldağ,”Verilerimize baktığınız da sizde görüyorsunuz ki Şanlıurfa’daki yangınların büyük bir çoğunluğunu sigaradan çıkıyor. Sigaradan çıkan yangınların çıktığı mekânlar arasında imalathane, fabrika, odun kömür deposu, orman ve fidanlıklarda, ot saman çöp ekin ve benzeri alanlarda daha çok çıkıyor. Halkımızın bu konuda duyarlı olması için yılın çeşitli zamanlarında yangınlarla ilgili kadınlarımıza çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bu kapsamda 500 kadına eğitimler verdik. 29 ilköğretim okulumuzda 12 bin öğrenciye çeşitli eğitimlerimiz ve seminerlerimiz oldu.” Şeklinde konuştu

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye Şehri Şantiyeye ÇevirdiÖnceki Haber

Belediye Şehri Şantiyeye Çevirdi

İkinci Zam Dalgası Kapıda<br />Sonraki Haber

İkinci Zam Dalgası Kapıda<br />

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar