×
×
Kültür-Sanat
Şanlıurfa’daki lezzet ve turizm fuarı kapılarını açtı
Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarının açılısı yapıldı. 10 Kasım’a kadar devam edecek olan fuara, Urfa’nın yöresel lezzetlerinin damga vurması bekleniyor.
7 Kasım 2019 Perşembe 15:39

“2019 Göbeklitepe Yılı” kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayladığı etkinlikler arasında yer alan “Göbeklitepe Kültürel Miras ve Turizm Fuarı” Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş.’nin öncülüğünde Şanlıurfa Kongre ve Fuar Merkezinde kapılarını açtı.


Fuarın açılışına; Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Faruk Bayuk, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Çelik, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ. Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve çok sayıda davetli katıldı.


Şanlıurfa ve ülke genelinden yoğun katılım ile kültür, tarih ve gastronomi değerlerinin sergileneceği fuar kapsamında, Şef Mehmet Yalçınkaya, Cüneyt Asan, Şef Doğa Çitçi ve Şef Ahmet Karaman gibi ünlü şeflerin jüri üyeliğinde, ödüllü “Şanlıurfa Yemek Yarışması” yapılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Göbeklitepe Sergisi, Mozaik Sergisi, Türkiye geneli ünlü ressamların resim sergisi, yöresel lezzet ve ürünleri ile bugün başlayan ve dört gün sürecek olan fuar, 10.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı