Şanlıurfa'da Mevlid-i Nebi Haftasına davet

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa'da Mevlid-i Nebi Haftasına davet
2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftasının bu yılki teması ‘Üsve-i Hasene olarak Peygamberimiz ve Aile’ olarak belirlendi. 8 Kasım’da başlayacak olan hafta çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Şanlıurfa İl Müftülüğü 2019 yılıMevlid-i NebiHaftası için hazırlıklarını tamamladı. 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftasının bu yılki teması ‘Üsve-i Hasene olarak Peygamberimiz ve Aile’ olarak belirlendi. Şanlıurfa İl Müftülüğünün organize edeceği kutlama etkinlikleri 08-14 Kasım tarihleri arasında kutlanacak. Etkinlikler, Yönetici Akademisyen Sürekli Eğitim Kültür Eğitim Merkezinde 14 Kasım 2019 Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak olan konferansla sona erecek. Bütün vatandaşları etkinliklere ve kutlamalaradaveteden Şanlıurfa İl Müftülüğü yaptığı yazılı açıklamada, “Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle, peygamberimizi daha iyi tanımak/anlatmak, hayatımızı onunla anlamlandırmak ve onun sevgisini canlı tutmak. Peygamberimizin aileye verdiği değeri ve onlara olan güvenini bütün boyutlarıyla gündeme taşımak” olduğunu vurguladı.

‘ÜSVE-İ HASENE OLARAK PEYGAMBERİMİZ VE AİLE’

Davet ve konferans programı ilahi dinletisi, açılış ve İstiklal Marşı, Kur’an-ı Kerim, sinevizyon sunumu, konferans, plaket takdimi şeklinde başlayacak.  Mevlid-i Nebi Haftası her yıl çeşitli programlarla kutlanırken, tema bu yıl ‘Üsve-i Hasene olarak Peygamberimiz ve Aile’ olarak ele alınacak.

ETKİNLİKLER NEREDE VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Şanlıurfa İl Müftülüğü’nün organizesiyle Mevlid-i Nebi Haftası 8 Kasım 2019 Cuma günü başlayacak. 2019 yılı temasında 8 Kasım 2019 19.30’da Mevlid-i Halil Camii’nde mevlid, 9 Kasım 2019 Mevlid-i Halil Camii’nde 12.00’de Kur’an ziyafeti,14 Kasım 09.00’da Yönetici Akademisyen Sürekli Eğitim Kültür Merkezinde ise konferans etkinlikleri düzenlenecek.

BİHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vekil araya girdi, Şanlıurfa’da husumetli aileler barıştı!Önceki Haber

Vekil araya girdi, Şanlıurfa’da husumetl...

Motorize narkotimler işbaşında: 35 kişi yakalandı!Sonraki Haber

Motorize narkotimler işbaşında: 35 kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar