Şanlıurfa’da ilk kez böyle ‘Olimpiyat’ düzenlenecek!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa’da ilk kez böyle ‘Olimpiyat’ düzenlenecek!
Kadir Evliyaoğlu Koleji tarafından öğrencilere yönelik Matematik Olimpiyatı düzenlenecek. Gerçekleştirilecek olan olimpiyat, hem Şanlıurfa'da hem de Türkiye'de bir ilk olacak.

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Şanlıurfalı Abdulkadir Emin Önen, son 1 hafta içersinde Türkiye’nin Ege Bölgesi illeri (Manisa), İstanbul ve Elazığ merkezli (Malatya) Doğu ve Güneydoğu illerinde de net olarak hissedilen depremle ilgili, "Büyük geçmiş olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Biz, hakkında surenin de bulunduğu bu deprem olayları hakkında teslimiyetin en güzelini hep verdik, veriyoruz, şimdi de böyle bir imtihanla karşı karşıyayız. Allahu Teâlâ ümmeti Muhammed’i afetlerden korusun" diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Önen, şöyle konuştu:

"Öncelikle Türkiyemize ve vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. İnşallah bir daha böyle afetler olmaz ama yine de her şeye hazırlıklı olmakta fayda vardır. Bizler elimizden gelen tedbirleri alalım ve takdiri Allahu Teâlâ’ya bırakalım. Bu konuda elimizden başka bir şey gelmez zaten. Deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi; Bingöl, Van, Simav, Düzce, Sakarya ve Bolu depremlerini hatırlayalım. Sabırla bu depremlerin yaraları sarıldı. Şimdi yine bir imtihandayız. Elazığ, Erzincan ile komşu ve Erzincan’da da ne tür depremler yaşadığımızı biliyoruz. Biz, hakkında surenin de bulunduğu bu deprem olayları hakkında teslimiyetin en güzelini hep verdik, veriyoruz, şimdi de böyle bir imtihanla karşı karşıyayız. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralılara da Allahu Teâlâ acil şifa versin. Hele Şanlıurfa’mızda da çok şiddetli bir şekilde hissedildiği, sağlam binaların bile adeta beşik gibi sallandığı, birçok vatandaşımızın hemen sokaklara çıktıklarını, araçlarına binerek binalardan açık alanlara koştuğunu öğrendik. Şükürler olsun ki Şanlıurfa’mızda çok önemli bir sorun yok. Allahu Teâlâ Şanlıurfalı hemşehrilerimize de sabır versin. Büyük geçmiş olsun. Allahu Teâlâ ümmeti Muhammed’i afetlerden korusun."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karasinek, sivrisinek, haşere... Urfa'da mücadele sürüyor!Önceki Haber

Karasinek, sivrisinek, haşere... Urfa'da...

Kamulaştırma tamam: Yıkım çalışmaları başladı!Sonraki Haber

Kamulaştırma tamam: Yıkım çalışmaları ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!