Şanlıurfa’da flaş darp iddiası: Açıklama yapıldı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa’da flaş darp iddiası: Açıklama yapıldı!
Viranşehir ilçesinde aşılama ve küpeleme görevi yapan Veteriner Hekim İsa Sayım’ın saldırıya uğradığı iddia edildi. Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir veteriner hekimin saldırıya uğradığı öne sürüldü. Viranşehir İlçesi Büyükgörümlü Mahallesinde yaşandığı iddia edilen olaya göre; aşılama ve küpeleme görevini ifa eden İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim İsa Sayım saldırıya uğradı. Darp edilen İsa Sayım, Viranşehir Devlet hastanesinde tedavi altına alınırken, Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulundan da konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Saldırıya tepki gösterilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Viranşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli meslektaşımız Veteriner Hekim İsa Sayım, Şanlıurfa ili Viranşehir ilçesi Büyükgörümlü mahallesinde, aşılama ve küpeleme görevini ifa ederken saldırıya uğramıştır. Saldırıda meslektaşımız darp edilmiş ve Viranşehir Devlet hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz.

Yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Veteriner hekimlere ve yardımcı sağlık personeline karşı yapılan bu ve benzeri saldırılar gerekli yasal düzenlemeler ve tedbirler alınmadığı müddetçe devam edecektir. Kamu hizmeti yürüten, kar-kış, yağmur-çamur, sıcak-soğuk demeden, bütün olumsuz şartlara rağmen görevini yerine getirmeye çalışan hayvan sağlığı çalışanları, her türlü bulaşıcı hastalıklarla iç içe görev yapma gayretinde iken, diğer yandan da bu türlü ahlaksız saldırılara ve hakaretlere maruz kalmaktadırlar.

Meslektaşımıza menfur saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında hukuki süreç başlatılmış olup; Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası olarak bu sürecin takipçisi ve tarafıdır. Meslektaşımıza yapılan bu fiziki saldırının cezasız kalmayacağını, caydırıcılığı yüksek bir ceza ile cezalandırılmasını umut ediyor ve yetkililerden bekliyoruz. Korona salgını süresinde bile halk sağlığı ve hayvan sağlığı için yoğun çaba sarf eden Veteriner Hekimler, sağlık çalışanı olduğu halde sağlıkta şiddet yasasında kapsam dışında bırakılmıştır. Bu durum biz Veteriner Hekimleri derinden üzmüştür. Daha ne kadar veteriner hekim meslektaşımız bu şiddete maruz kalacak.

Bu sürecin takipçisi olacağımızı ve tek gayesi hayvan sağlığı ve halk sağlığı konusunda hizmet vermek olan meslek mensuplarımıza, bu ve benzeri durumlarda hukuki yardım başta olmak üzere her türlü desteği sağlayacağımızın bilinmesini isteriz.”

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Valilik yeni karantina kararlarını duyurdu!Önceki Haber

Valilik yeni karantina kararlarını duyur...

Urfa’da kaçakçılara baskın: Ele geçirildi!Sonraki Haber

Urfa’da kaçakçılara baskın: Ele geçirild...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!