Şanlıurfa'da 2 okul daha hizmete açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa'da 2 okul daha hizmete açıldı
Kuveytli hayırseverlerin öncülük ettiği, Said Yardım Derneği ile Necat Derneği koordinasyonunda Şanlıurfa Valiliği arasında yapılan protokoller doğrultusunda inşa edilen 16 derslikli iki okul daha eğitim öğretimin hizmetine sunuldu.

Türk ve Suriyeli çocukların birlikte eğitim gördüğü Şanlıurfa EyyübiyeAbdulaziz Yusuf El Adsani İlkokulu ile Türk-Kuveyt Kardeşlik Kız Ortaokulu’nun açılış törenleri, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Kuveyt Büyükelçisi Khassan Al Zawawi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Said Yardım Derneği Genel Müdürü Mahmud Al Aouis, Necat Derneği Temsilcisi İbrahim El Bedr, ATAA Derneği Temsilcisi Usame El Şeydun ile Kuveyt’ten Şanlıurfa’ya gelen çok sayıda hayırseverin katılımı ile gerçekleştirildi.

Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanarak eğitim öğretimin hizmetine sunulan Abdulaziz Yusuf El Adsani İlkokulu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

VALİ ERİN: MUTLULUK DUYUYORUZ

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, uzun bir planlama sonucu Kuveytli hayırseverlerin destekleriyle yapılan okulların, aşevleri ve fırınların, desteğe ihtiyacı olanlara yönelik yapılan çalışmaların meyvelerini görmekten çok büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Yeni açılan okulların hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali Erin, 25 okulun yapılmasını planladıklarını şimdiye kadar inşaatı devam edenlerle birlikte 10 okulun yapıldığını belirtti.

Hayırlı işlerde acele edilmesi gerektiğini dile getiren Vali Erin, planlanan okulların yapımına başlanması için Said Yardım Derneği, Necat Derneği ve ATAA Derneği yöneticilerine çağrıda bulundu. Yapılan her hayırlı işte Kuveytli hayırseverlerin yanlarında olduklarını belirten Vali Erin, destek ve katkılarından dolayı tüm Kuveytliler adına Kuveyt Büyükelçisi Khassan Al Zawawi’ye teşekkür etti. Büyükelçi Zawawi’nin bir yıl içinde ikinci kez Şanlıurfa’ya geldiğini ve kendisini misafir etmekten büyük onur duyduklarını dile getirerek hem Büyükelçi Zawawi’ye hem de Şanlıurfa’da bulunan Kuveytli misafirlere teşekkür etti.

BEYAZGÜL’DEN TEŞEKKÜR

Şanlıurfalıların Hz. İbrahim’den misafirperverlik ve cömertliği, Eyyüp Peygamberden de sabrı öğrendiğini dile getiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise tüm insanlığın bunları öğrenmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Said ve Necat Dernekleri ile Kuveytli hayırseverlere teşekkür etti.

OKULLARA ZİYARET

Törende birer konuşma yapan Said Yardım Derneği Genel Müdürü Mahmud El Aouis, Necat Derneği Temsilcisi İbrahim El Bedr ile okul yapımına maddi destek veren Kuveytli hayırsever Faisal Al Zamir de yaptıkları hayır hizmetlerinde yanlarında duran Şanlıurfalılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından Türk ve Suriyeli çocukların birlikte seslendirdiği müziklerin ardından okulun açılış kurdelası okunan dualarla kesildi.

Açılış sonrası sınıfları ziyaret eden ve öğrencilerle sohbet eden Vali Erin ve beraberindekiler, öğrencilere çanta ve çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye ettikten sonra, yine Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanarak eğitim öğretimin hizmetine sunulan Türk-Kuveyt Kardeşlik Kız Ortaokulu'nun açılış törenini gerçekleştirerek öğrencileri sınıflarında ziyaret etti


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte bu soruyu sormayacaktınız... İsotu tartışmaya açtılarÖnceki Haber

İşte bu soruyu sormayacaktınız... İsotu...

Urfa’da cezaevindeki mahkumların talebine olumlu yanıt!Sonraki Haber

Urfa’da cezaevindeki mahkumların talebin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!