Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne ASM şartıyla tahsis!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne ASM şartıyla tahsis!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Karaköprü İlçesinde bulunan taşınmazın Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne ASM yapılmak şartıyla 25 yıllığına tahsis edilmesi, üyelerin oy çokluğu ile ilgili komisyona havale edildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı ikinci meclis birleşimi bugün gerçekleşti.

Toplantı, Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Mecliste, açılış ve yoklamanın ardından önce gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddeleri oy çokluğu ile ilgili komisyonlara havle edildi. İşte, mecliste görüşülen gündem maddeleri:

ASM ŞARTIYLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE TAHSİS

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan Karaköprü İlçesi Karşıyaka Mahallesinde bulunan 515, 05 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazı, "Taşınmaz mal alımına, satımına, takasına, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesine veya tahsisli bir taşınmazın kamu hizmetinde ihtiyaç duyulmaması halinde tahsisin kaldırılmasına, üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi otuz yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı ayni hak tesisine karar vermek" hükmüne göre, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne ASM yapılmak şartıyla taşınmazı 25 yıllığına tahsis edilmesi için karar alınmak üzere Belediye Meclisine havalesi, üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

 

banner85


TARIMSAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞININ KURULMASI

 

Tarımsal üretimin tekrar değer kazanması nedeniyle önemli tarım merkezlerinden biri olan Şanlıurfa'nın tarımsal hizmetlerinin daha etkin ve verimli takip edilmesi adına Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının kurulması ve kurulacak olan daire başkanlığı için 1. derecelik G.İ.H.S. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı kadrosunun ihdas edilmesi, üyelerin oy çokluğu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Başkanlık makamına bağlı olarak iş ve işlemleri yürüten Akıllı Şehircilik ve İnivasyon Şube Müdürlüğünün Strateji Geliştirme ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlanması, ilgili komisyona havale edildi.

Meclisin ikinci oturumu, İhtisas Komisyon Raporları ve İmar Bayındırlık Komisyonuna havale edilecek konuların da görüşülmesi ile sona erdi. 

Haber detay altı

Kaynak:BİHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eyyübiye'de koronavirüs denetimleri sürüyorÖnceki Haber

Eyyübiye'de koronavirüs denetimleri sürü...

Toplu taşımada tasarruf hamlesi: Tam 40 milyon TL!Sonraki Haber

Toplu taşımada tasarruf hamlesi: Tam 40...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar